Podziękowania za działalność na rzecz rozwoju Kół Gospodyń Wiejskich

Pod koniec ubiegłego roku odbyło się spotkanie, na którym Pani Maria Mleczko, Pani Stanisława Martyka oraz Pani Julia Jelonek przyjęły z rąk Wójta Gminy Gdów podziękowania za dziesiątki lat pracy społecznej na rzecz Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Gdów, rolnictwa i obszarów wiejskich. To m.in dzięki ich zaangażowaniu, pomysłowości, pracy i wytrwałości tak prężnie rozwijały się przez ostatnie lata Koła Gospodyń Wiejskich na terenie naszej gminy. Panie zawsze dbały o podtrzymywanie tradycji, zwyczajów i historii naszego regionu oraz promocję dziedzictwa kulturowego. To m.in dzięki ich zaangażowaniu i determinacji wydane zostały liczne publikacje ukazujące dorobek naszych Kół Gospodyń Wiejskich (m.in śpiewniki, historia KGW czy książki i foldery z tradycyjnymi przepisami kulinarnymi). Zawsze chętnie Panie włączały się w przygotowanie różnorodnych przedsięwzięć, które promowały naszą gminę nie tylko w województwie, ale w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. 

Pani Maria Mleczko pełniła funkcję przewodniczącej niegowickiego Koła Gospodyń Wiejskich, przez 34 lata, od 1978 do 2012, a przez ponad 40 lat szefowała grupie śpiewaczej Michalinki. Ponadto od 2008 roku przejęła kierownictwo w Gminnej Radzie Kół Gospodyń Wiejskich, w której funkcję Wiceprzewodniczącej pełniła Pani Stanisława Martyka. Wspólnie, przez lata działalności, inspirowały i motywowały  pozostałe członkinie do pracy na rzecz swoich społeczności.  Pani Julia Jelonek przez prawie 40 lat koordynowała działalność Kół Gospodyń Wiejskich na ternie naszej gminy. Pozyskiwała zewnętrzne środki finansowe na działalność KGW, a także współorganizowała ferie i kolonie dla dzieci z rodzin rolniczych. Ponadto Panie prężenie działały w Gminnym Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych. Warto wspomnieć, że zarówno Pani Maria jak i Pani Julia zostały odznaczone Złotymi Krzyżami Zasługi.

Panie nie rezygnują z działalności społecznej, zapowiedziały, że wciąż będą aktywnie wspierać swoje lokalne Koła w Niegowici, Książnicach i w Pierzchowie.

W czasie spotkania list gratulacyjny otrzymał również Stanisław Stawarz, Prezes Gminnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, a okolicznościowe podziękowania trafiły także do członkiń prezydium Rady Gminnego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych Lucyny Włodarz i Janiny Chwajoł.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content