Podsumowanie „Wakacji z Centrum Kultury w Gdowie”

Zakończyły się „Wakacje z Centrum Kultury w Gdowie”. Jak dzieci biorące udział w warsztatach, zajęciach i wycieczkach spędziły wolny czas?

Przez ostatnie dwa tygodnie, Centrum Kultury przygotowało szereg różnorodnych atrakcji dla najmłodszych. Jak już wcześniej wspominaliśmy, dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych w Gminnej Hali Sportowej, obejrzały kinowy hit dla najmłodszych „Gru, Dru i Minionki” zobacz tutaj , a na wycieczce w Krakowie, podopieczni Centrum Kultury zwiedzili Podziemia Rynku, Fabrykę Ciu Ciu oraz Muzeum Żywych Motyli zobacz tutaj .

Kolejnymi wycieczkami, zorganizowanymi przez Centrum Kultury, były wyprawy do: krakowskiego ZOO, które eksponuje ponad 1300 sztuk zwierząt, przedstawicieli 270 gatunków, a także do Zatorlandu, gdzie na najmłodszych czekał park ruchomych dinozaurów, park mitologii, park bajek, park owadów, lunapark, rejs łódką, podróż ciuchcią, dom do góry nogami oraz seans w kinie 5d. Dzieci były pod tak ogromnym wrażeniem, iż z pewnością bliżej przedstawimy Państwu te miejsca w cyklu ” gdzie pojechać? z dziećmi”.

Podopieczni „Wakacji z Centrum Kultury w Gdowie”, uczestniczyli również w warsztatach artystycznych oraz kulinarnych.

Tematem przewodnim warsztatów artystycznych prowadzonych przez Panią Anne Suchoń, był ,,papier”. Pani Ania przybliżyła uczestnikom historię papieru, następnie mali artyści zapoznali się z praktyką, czerpiąc papier sitem, ozdabiając go i malując. Na zakończenie warsztatów artystycznych, najmłodsi wybrali się do gdowskiej kręgielni, z której odchodzili z wielkim żalem i ogromną chęcią powrotu. zobacz tutaj 

Warsztaty kulinarne poprowadziła Pani Maria Mleczko z Niegowici. Na pierwsze spotkanie, „Babcia Marysia” zaprosiła podopiecznych Centrum Kultury do Niegowickiej Izby Etnosmaków, gdzie jak już opisywaliśmy, zdradziła tajniki wypieku tradycyjnego Podpłomyka z cebulą  zobacz tutaj , następnego dnia odwiedziła Centrum Kultury i wspólnie z najmłodszymi przygotowała pyszne kruche ciasteczka, rogaliki z marmoladą oraz desery z musem truskawkowym.

Centrum Kultury zadbało również o zdrowie i kondycję swoich podopiecznych, organizując wizytę w pobliskiej siłowni i klubie fitness Jodo Gym w Bilczycach, gdzie najmłodsi ćwiczyli pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Zapytaliśmy uczestników „Wakacji z Centrum Kultury w Gdowie” o ich wrażenia i przeżycia z organizowanych zajęć, dzieci odpowiadały krótko: „szkoda, że to już koniec”.

 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content