Podpisano umowę o dofinansowanie remontu drogi w Szczytnikach

W środę 23 marca br., Wójt Gminy Gdów, wraz z innymi samorządowcami z terenu krakowskiego, myślenickiego, proszowickiego i wielickiego, podpisał z Wojewodą Małopolskim Łukaszem Kmitą umowę w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

„Do Funduszu Gmina Gdów złożyła dwa wnioski, o łącznej wartości 611 tys. zł, na remont drogi w Szczytnikach, na odcinku od drogi powiatowej w kierunku Przedszkola (w zakresie prac zaplanowano remont jezdni asfaltowej oraz wzmocnienie poboczy). Przyznana dotacja obejmuje cześć inwestycji (350 m), natomiast wniosek na renowację kolejnego odcinka ok. 400 m drogi w kierunku Szkoły Podstawowej został umieszczony na liście rezerwowej – informuje Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Na remont 350 metrów drogi w Szczytnikach Gmina Gdów otrzymała dotację z Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 187,4 tys. zł. Kwota ta nie pokryje kosztów zadania, bowiem najniższa oferta w przetargu na remont tej drogi wyniosła 363 tys. zł. Zakończenie prac remontowych odcinka drogi w Szczytnikach planowane jest na koniec sierpnia br.

 

Foto: Gmina Gdów (podpisanie umowy), „Mój Gdów” (droga w Szczytnikach).

Źródło: Gmina Gdów, Powiat Wielicki.

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content