Podopieczni ŚDS znów w Zagórzanach

Po przymusowej przerwie, związanej ze stanem epidemicznym w kraju, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy wrócili do ośrodka w Zagórzanach.

Dziś jeszcze nie ma wszystkich, w pierwszym dniu po przerwie przyjechały 23 osoby. Bardzo się cieszą, że do nas wrócili, niektórzy nawet uronili rano łzy wzruszenia– mówi Małgorzata Kordula, kierownik zagórzańskiego ŚDS- oczywiście działamy w reżimie sanitarnym, więc jeszcze nie wszystko wygląda jak wcześniej. Na przykład nie mogliśmy teraz uruchomić pracowni kulinarnej, w tej chwili obiad dowozi nam Spółdzielnia Socjalna Tradycje Regionalne. Uczestnicy zajęć przychodzą na posiłki podzielni na grupy. Dezynfekcja pomieszczeń, toalet, wszelkich powierzchni odbywa się na bieżąco, kilka razy w ciągu dnia. Dodam jeszcze, że osoby dowożone do nas mają mierzoną temperaturę przed wejściem do busa, ci co przyjeżdżają sami, to przed wejściem do ośrodka. Pilnujemy też dezynfekcji rąk. Myślę, że od poniedziałku wróci już większość naszych podopiecznych.

Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy przez cały okres dwóch ostatnich miesięcy pozostawali w stałym kontakcie ze swymi podopiecznymi. Jeśli była taka możliwość był to kontakt telefoniczny, jeśli nie, to terapeuci odwiedzali ich w domach, służyli pomocą i radą.

Dziś chcieliśmy wyjść po obiedzie do ogrodu pośpiewać, ale pogoda pokrzyżowała nam plany– mówi Pan Marcin, terapeuta z Zagórzan-Pośpiewaliśmy w ośrodku, może następnym razem się uda.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content