Pocztówka z Gdowa i bukiet zielny – konkursy trwają

Pocztówka z Gdowa oraz bukiet zielny – wykonując te prace można wygrać w aktualnie organizowanych konkursach. Należy się jednak pospieszyć, gdyż termin zgłoszeń na pocztówkę upływa 1 sierpnia, a bukiet zielny – 12 sierpnia.

Pierwszy z konkursów organizowany jest w związku z przypadającą w tym roku 750-rocznicą lokacji Gdowa. Jego celem jest wydanie kartki pocztowej upamiętniającej to wydarzenie. Zwycięska praca będzie wydana w formie kartki pocztowej.

Inspiracją do prac malarskich, rysunkowych i fotograficznych nadsyłanych na konkurs może być piękno naszej miejscowości, jej historia, legendy oraz symbole z nią związane. Zachęcamy do udziału w konkursie, poszukiwań twórczych, rozwijania kreatywności i wrażliwości artystycznej, pokazania atrakcyjnych miejsc i wydarzeń w gminie Gdów

– mówi Anna Suchoń, plastyk w Centrum Kultury w Gdowie.

Prace wraz z kartą zgłoszeń należy składać do 1 sierpnia. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 07 sierpnia 2022 r., podczas Święta Ziemi Gdowskiej. Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszeń dostępne w Regulaminie: REGULAMIN – KONKURS PLASTYCZNO FOTOGRAFICZNY.

 

Już po raz trzeci z okazji Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz Parafia Narodzenia NMP w Gdowie zapraszają z kolei do udziału w konkursie  „Bukiet Zielny Ziemi Gdowskiej”.

Aby zgłosić bukiet do konkursu należy wypełnić zgłoszenia stanowiące załącznik do regulaminu i przesłać na adres konkursy@ck.gdow.pl do dnia 12.08.2022 r. do godz. 18.00 lub dostarczyć do siedziby Centrum Kultury w Gdowie. Następnie w dniu 15 sierpnia 2022 roku pozostawić podpisany bukiet  przy Sanktuarium NNMP w Gdowie na stanowisku z napisem „KONKURS BUKIET ZIELNY ZIEMI GDOWSKIEJ”. Bukiety przyjmowane będą w godz. 8.30-9.30. Ocena bukietów od 9:30 do 10:30, po ocenie nastąpi ich poświęcenie, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Konkurs adresowany jest do Pań działających w Kołach Gospodyń Wiejskich w Gminie Gdów oraz do Rodzin z Dziećmi zamieszkałych na terenie Gminy Gdów, a jego szczegóły dostępne są na stronie: https://www.ck.gdow.pl/nadchodzace-wydarzenia/bukiet-zielny-ziemi-gdowskiej/ . 

Oba konkursy odbywają się pod patronatem naszego portalu, stąd serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału. Oczywiście poinformujemy Was, która z prac znajdzie się na pocztówce z Gdowa oraz który z bukietów zielnych okaże się tym najładniejszym… zdaniem jury oczywiście. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content