Pociąg Retro znów zawita do Wieliczki

Już w najbliższą sobotę w Wieliczce znów pojawi się pociąg Retro. Przyjedzie on w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Pociąg Retro ponownie zawita do takich miejscowości, jak: Piwniczna, Muszyna, Krynica-Zdrój, Gorlice, Biecz, Chabówka, Kraków, Zakopane czy właśnie Wieliczka.
W sobotę odbędą się 3 kursy lokomotywy parowej Ty42-107 z 1946 roku oraz składu historycznego wagonów z lat 1920 – 1935 typu Gmhx, Bi, C na trasie Kraków Główny – Wieliczka Park – Kraków Główny. Pierwszy przyjazd do Wieliczki zaplanowano na godzinę 11:07, drugi na 14:38, a trzeci na 16:08.
Dla wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji m.in turystyczny przejazd po trasie szybkiej kolei aglomeracyjnej z centrum Krakowa do Wieliczki, możliwość wyboru jednego z trzech kursów w ciągu dnia, przejazd składem złożonym z zabytkowego taboru z początku XX wieku, program aktywizujący – m.in. zwiedzanie wielickich atrakcji, prezentacja i zwiedzanie lokomotywy parowej Ty42-107, możliwość skorzystania z oferty wagonu barowego w stylu retro, udział animatorów w historycznych strojach z początku XX wieku.

Więcej informacji na temat przejazdu pociągu: Kliknij tutaj

fot. kolejegalicyjskie.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content