Planujesz wakacje za granicą? Koniecznie przeczytaj

Myślisz o wakacjach za granicą? Nie wiesz, do którego kraju najlepiej się wybrać, aby było jak najbezpieczniej w związku z pandemią? Zastanawiasz się czy potrzebujesz dodatkowych dokumentów, aby wjechać na Węgry lub do Chorwacji? Nie wiesz czy po przyjeździe do Grecji nie ma obowiązkowej kwarantanny? Odwiedź koniecznie stronę internetową Ministerstwa Spraw Zagranicznych, gdzie publikowane są aktualne informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ.  Jednocześnie MSZ podkreśla, że zamieszczone informacje należy traktować wyłącznie jako rekomendacje, które nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa.

Kilkając na wybrane państwo otrzymujemy m.in takie informacje jak: czy możemy wjechać do damego kraju w związku z pandemią czy nie, czy jest obowiązek kwarantanny lub okazywania dodatkowych dokumentów, gdzie możemy się zgłosić o pomoc w przypadku zachorowania za granicą. Oprócz informacji związnyach w wirusem znajdziemy tam wiadomości ogólne, które zawsze pomagają zorganizować pobyt za granicą, np: dotyczące poruszania się samochodem na terytorium danego kraju, o obowiązującej walucie, dodatkowych opłatach, o których musimy wiedzieć, czy możliwości korzystania z usług medycznych.

W profilach niektórych krajów, w dziale bezpieczeństwo, znajdują się ostrzeżenia dla podróżujących:

1.  Zachowaj (zwykłą) ostrożność – oznacza poziom zagrożenia zbliżony do Polski.

2.  Zachowaj szczególną ostrożność – oznacza poziom zagrożenia wyższy niż w Polsce.

3.  MSZ odradza podróże, które nie są konieczne – oznacza poziom zagrożenia znacznie wyższy niż w Polsce. W naszej ocenie podróże konieczne to wyjazdy w celach zawodowych, pilnych sprawach rodzinnych itd. – wyłączamy z tej kategorii cele turystyczne. Ostateczna decyzja czy podróż jest konieczna należy do obywatela.

4.  MSZ odradza wszelkie podróże– oznacza najwyższy poziom zagrożenia. Odradzane są wszelkie podróże, w tym w celach zawodowych i pilnych sprawach rodzinnych.

Polecamy stronę wszystkim wczasowiczom: zobacz tutaj

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content