Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej za nami

W tym roku pogoda nie dopisała i tegoroczny Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej odbył się w chłodzie i chwilami siąpiącym deszczu. Pomimo tego atmosfera była gorąca. Trenerzy potrafili rozgrzać zebranych gości pod sceną tak, że niektórzy ćwiczyli w krótkim rękawie. Była wspólna gimnastyka, treningi Fitness, Zumby oraz pokaz Cross. Był pokaz tańca nowoczesnego i treningi Akademii Karate Tradycyjnego z Niepołomic oraz wielicko- gdowskiej Szkoły Walki PRIME. Chętni mogli skorzystać z porad i badań lekarskich. W specjalnych namiotach studenci, lekarze oraz pracownicy Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie dokonywali pomiaru cukru, ciśnienia oraz masy ciała i tkanki tłuszczowej. Przeglądy dentystyczne prowadzone przez Fundację Wiewiórki Julii na pewno były mniej stresujące niż te w gabinecie. Wolontariusze z Centrum Wolontariatu w Podolanach wspólnie z fundacją DKMS przygotowali Dzień Dawcy, w czasie którego zapisali do bazy potencjalnych dawców szpiku 23 osoby.

Były obecne Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zręczycach, które przygotowały domowe wypieki,  regionalne przysmaki, a także rozgrzewającą grochówkę oraz potrawy z grilla.  Jak zawsze można było liczyć na pomoc strażaków z OSP z Gdowa, Fałkowic, Bilczyc, Marszowic oraz Pierzchowa, przy zabezpieczeniu imprezy, a także przy organizacji atrakcji dla dzieci.

Głównymi punktami Pikniku był III Marsz po Zdrowie i I Bieg po Zdrowie, zorganizowany przy współudziale gdowskiej grupy biegowej Gdów Proud Runners. Do marszu z kijami zgłosiło się prawie 100 osób, natomiast pobiegło niespełna 50. Wszystkim serdecznie gratulujemy ukończenia 5-kilometrowej trasy. Wśród uczestników obu konkurencji rozlosowano nagrody- rowery, ufundowane przez  Wójta Gminy Gdów oraz Firmę Trokos.

Wyniki I Biegu przedstawiają się następująco:

KATEGORIA MĘSKA:
I miejsce z czasem 17 minut 13 sekund- Grzegorz Ziejewski z nr 36
II miejsce z czasem 19 minut 44 sekundy- Bartosz Bar z nr 8
/drugie miejsce w kategorii męskiej zdobył również Jakub Ponisz jednak ze względu na brak rejestracji oraz nie odebranie numeru startowego zgodnie z Regulaminem zawodnik niestety nie mógł zostać sklasyfikowany /
III miejsce z czasem 19 minut 46 sekund – Filip Kasprzyk z nr 43

KATEGORIA DAMSKA:
I miejsce z czasem 23 minuty 52 sekundy – Agata Wolska z nr 22
II miejsce z czasem 24 minuty 24 sekundy- Magdalena Wojtan z nr 31
III miejsce z czasem 25 minut – Weronika Linczowska z nr 42
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Mój Gdów nie tylko objął imprezę patronatem medialnym, ale także aktywnie w niej uczestniczył. Nasz redakcyjny kolega pobiegł na 5 km, a redakcyjna koleżanka była wśród wolontariuszy przy Dniu Dawcy!

Zapraszamy na fotorelację:

W obiektywie Konrada Zarębskiego:

[Not a valid template]

W obiektywie Mojego Gdowa:

[Not a valid template]

źródło: Centrum Kultury w Gdowie

zdjęcia: Konrad Zarębski, oraz portal Mój Gdów

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content