Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej po raz piąty

W niedzielę 2 września na Zarabiu w Gdowie odbędzie się po raz piąty Piknik Zdrowia i Aktywności Fizycznej. Tradycyjnie już z kijkami wyruszą w trasę ok 5 km uczestnicy Marszu po Zdrowie. W Mobilnych Gabinetach Lekarskich czekać na Państwa będą lekarze i pielęgniarki, którzy m.in będą badać cukier oraz ciśnienie, a także udzielać porad. Będzie można oglądnąć pokazy taneczne oraz samemu wziąć udział w treningu tanecznym z instruktorem. Na scenie zaprezentują się także zawodnicy Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków. Stowarzyszenie Manko zaprasza na wykład skierowany głównie do Seniorów, w którym opowiedzą o Ogólnopolskiej Karcie Seniora oraz aktualnie realizowanych przez nich projektach dla osób starszych.

Na swe sportowe stoiska zapraszają: UKS Gryf Gdów (tenis stołowy), LKS Gdovia (piłka nożna), Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime (teakwondo), Jodo-Gym (klub fitness- poprowadzi gry i zabawy rodzinne), Juvenia Kraków (rugby).

Na siłowni plenerowej, boisku do piłki plażowej oraz korcie tenisowym czyli na nowych strefach rekreacyjnych na Zarabiu każdy będzie mógł poćwiczyć pod okiem instruktorów. Ponadto czekać będą dodatkowe atrakcje jak: stoisko KGW Gdów, miasteczko strażackie oraz zamek dmuchany.

Zużyte baterie, przeterminowane lekarstwa i elektroodapady będzie można wymienić na stoisku Referatu Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Każdy też będzie miał szansę włączyć się w zbiórkę charytatywną, na leczenie i rehabilitacje mieszkańca Niewiarowa- Łukasza Mardosza.

Nagrody w konkursach ufundowały firmy: Orange Art, Travel Shops Gdów oraz Empol.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content