Piknik rodzinny pod hasłem „#Szczepimy się z KGW” w Winiarach

W niedzielę, 29 sierpnia przy Szkole Podstawowej w Winiarach odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany przez KGW, przy współpracy z lokalną OSP, radą sołecką i szkołą. 

Pikniki w Winiarach odbywają się już od wielu lat (z wyjątkiem roku 2020, kiedy pandemia uniemożliwiła przeprowadzenie go), ciesząc się niesłabnącą popularnością. Mieszkańcy Winiar i okolicznych miejscowości chętnie przyjeżdżają na tutejsze festyny, gdyż zawsze mogą liczyć na ogrom atrakcji. Tegoroczny festyn  rozpoczął się od występów uczniów szkoły w Winiarach. Młodzież zaprezentowała swe umiejętności wokalne oraz gry na  instrumentach.

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji tutejszych pikników, są pokazy strażackie. Co roku druhowie prezentują nowe sytuacje, z którymi przychodzi im spotkać się w czasie służby. W dniu wczorajszym pierwszy pokaz przygotowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy jednostce OSP. Młodzi druhowie i druhny pokazali jak wygląda profesjonalna akcja udzielania pomocy osobie pieszej, która wpadła pod nadjeżdżający samochód. Zebrani widzowie byli pod wielkim wrażeniem umiejętności dzieci i młodzieży. Starsi druhowie pokazali jak przebiega akcja wyciągnięcia z auta kierowcy, któremu w skutek wypadku wbił się pręt w ciało.  Widzowie mogli zobaczyć w jaki sposób strażacy dostają się do poszkodowanego, rozcinając blachę samochodu i zdejmując dach. Z jednej strony przygotowane pokazy pozwalają zobaczyć jakim wyposażeniem dysponują druhowie z Winiar, oraz jakie posiadają umiejętności, z drugiej, uświadomiły wielu osobom, jak ciężka, niebezpieczna i trudna jest praca strażaków, którzy często jako pierwsi docierają na miejsce wypadków. 

Po pokazach strażackich na zgromadzonych czekała muzyczna uczta, swój koncert zagrał Pan Janusz Gajec. Muzyk znany jako wokalista i perkusista, który występował z krakowskimi zespołami m.in. Biała Gwiazda, Telstar, Czarne Koty. Współpracował także z Andrzejem Zauchą, Janem Wojdakiem, a przez ponad pięć lat w Teatrze Starym w Krakowie wykonywał wokalizę w spektaklu Biesy Andrzeja Wajdy. Ponad 25 lat koncertował za granicą m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Holandii. Dziś jest jednym z nielicznych polskich artystów, który gra na Fletni Pana. I właśnie wczoraj zagrał na tym niesamowitym instrumencie dla mieszkańców swojej miejscowości.

W strefie gastronomicznej Panie z KGW Winiary oraz z Huciska zadbały o domowe specjały. Można było skosztować między m.in domowych ciast, wiejskiego chleba, różnych rodzajów pierogów, czy drobiowych i cukiniowych chlebków, a także chrupiących gofrów. Oczywiście na pikniku  nie mogło zabraknąć kiełbaski z grilla nad którą czuwali strażacy. Dzieci cieszyły się z waty cukrowej i lodów. Chętnie korzystały z dmuchańców, karuzeli sali zabaw i stoiska z malowanym twarzy.

Wszyscy chętni, którzy zdecydowali się na zaszczepienie przeciw Covid-19, mogli to zrobić w zorganizowanym punkcie szczepień, gdzie przez pięć godzin, na ochotników czekał profesjonalny zespół medyczny. 

Także w czasie Pikniku obecni byli pracownicy Urzędu Gminy, którzy służyli pomocom mieszkańcom, przy spisaniu się w Powszechnym Spisie Narodowym.

Po części oficjalnej do zabawy zaprosił wszystkich zespół Pasja.

Festyn odbył się w ramach Narodowego Programu Szczepień, a za jego organizację, Paniom z KGW i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia dziękował wicewójt Gminy Gdów Pan Grzegorz Piętak. 

Kolejne pikniki rodzinne połączone z akcją szczepień odbędą się w Bilczycach i w Pierzchowie, o czym będziemy na bieżąco informować na naszym portalu.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content