Piesza pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła z Gdowa

Mszą świętą o godzinie ósmej rozpoczęła się 41. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górą. W tym roku pielgrzymka wyruszyła ,,w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny”. Pątnicy z Gdowa po noclegu w Krakowie dołączą do sióstr i braci z krakowskiej pielgrzymki. Wspólne wyjście nastąpi jutro (6.08) po mszy św. na Wawelu. Do celu pielgrzymi dotrą 11.08 po przejściu ponad 180 km. Po przywitaniu przed Szczytem pielgrzymi przejdą do Kaplicy Jasnogórskiej, gdzie o godzinie 19:00 przewidziana jest Eucharystia. Ze swymi prośbami, przeprosinami i ze swym dziękczynieniem do Czarnej Madonny ze śpiewem i modlitwą na ustach podążają zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Nie brakuje też seniorów.

Każdy pielgrzym powinien być zaopatrzony w modlitewnik, śpiewnik, różaniec, legitymację pielgrzyma, wygodne byty, pelerynę i plecak z dziennym zapasem żywności. Ponadto pielgrzymi mają swoje apteczki z bandażami, plastrami, środkami odkażającymi i podstawowymi lekami.

Baza noclegowa pielgrzymów to szkoły, remizy OSP oraz prywatne domy, gdzie często gospodarze szykują dla strudzonych drogą wieczorny posiłek.

Wszystkim, którzy wyruszyli dziś w kierunku Częstochowy, życzymy pogody ducha, wytrwałości, niezapomnianych przeżyć i dobrej aury do maszerowania.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content