Pieskie życie

Zima to trudny czas dla zwierząt, dlatego przedstawiamy zbiór praktycznych informacji o tym, w jaki sposób możemy w tym okresie zadbać o zwierzęta, zarówno te domowe jak i żyjące na wolności.  Jednocześnie zachęcamy Was do wzięcia udziału w mini konkursie „Pieskie życie”, w którym głosami czytelników wybierzemy najsłodsze zdjęcie pupila chroniącego się przed zimą w domowym zaciszu.

W zimowym czasie starajmy się dokarmić potrzebujące zwierzęta. Pamiętajmy jednak, by nie częstować ich chlebem, gdyż może im zaszkodzić. Łabędzie i kaczki chętniej zjedzą ziarna zbóż czy drobno pokrojone warzywa. Gołębie, sierpówki, kawki i gawrony od chleba wolą grubą kaszę czy pszenicę. Sikorkom na pewno zasmakują z kolei kule z nasion. Inne ptactwo nie pogardzi słonecznikiem, prosem, suszonymi morelami czy nawet… płatkami owsianymi.

Nasze domowe pupile zimą także wymagają szczególnej opieki. Pamiętajmy, by spacery z nimi były nieco krótsze niż latem, a gdy temperatura jest naprawdę niska – by miały odpowiednie ubranka. Zadbajmy, by spały w dobrych warunkach i mogły schronić się przed mrozem w ciepłym i zacisznym miejscu.

Czy wasze pieski i kotki nie boją się zimy? Czy dobrze czują się w domach zimową porą? Niech Wasze fotografie staną się inspiracją dla innych jak dbać o psy i koty zimą.

Przesyłajcie zdjęcia waszych czworonożnych przyjaciół  na adres konkursy@ck.gdow.pl.

Na wasze zgłoszenia czekamy do piątku 11 lutego do godz. 15:00. 

Fotografie zamieścimy na profilu „Mojego Gdowa”, gdzie za pomocą przycisku „Lubię to!” wybierzecie najsympatyczniejszego czworonoga. Autora zdjęcia, które będzie cieszyć się największą popularnością w naszym konkursie „Pieskie życie” nagrodzimy nagrodą niespodzianką.

Czekamy na Wasze zdjęcia!

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content