Pierwszy weekend w nowym roku szkolnym, sprawdzamy kiedy będą dłuższe przerwy w nauce

Rok szkolny rozpoczął się zaledwie dwa dni temu, a już niektórzy dopytują kiedy będzie pierwsza dłuższa przerwa w nauce. Przyjrzyjmy się zatem już teraz jak kształtuje się kalendarz na rok szkolny 2021/2022.

Przed uczniami i nauczycielami 10 miesięcy wytężonej pracy, jednak nie zabraknie dni na złapanie oddechu. Już dziś można zatem planować urlopy w pracy, by w czasie tzw. długich weekendów móc odpocząć z dziećmi na wspólnym wyjeździe.

Pierwszy dzień roku szkolnego przypadł w środę 1 września, a świadectwa uczniowie odbiorą już….. 24 czerwca 2022r.

Dzień Edukacji Narodowej przypadający 14 października, zazwyczaj jest dniem wolnym od zajęć edukacyjnych. Często w tym dniu uczniowie mają wolne lub organizowane są okolicznościowe akademie. W tym roku dzień ten wypada w czwartek.

Kolejne wolne dni to początek listopada. Wszystkich Świętych wypada w tym roku w poniedziałek, zatem w szkołach mamy wolne trzy dni pod rząd (sobota, niedziela i  poniedziałek). Kolejny wolny dzień to Święto Niepodległości 11 listopada, które tym razem wypada w czwartek. Dyrektorzy zdecydują czy piątek będzie dniem wolnym w szkołach czy uczniowie będą mieć lekcje zgodnie z planem. Bożonarodzeniowa przerwa świąteczna rozpocznie się dzień przed Wigilią, 23 grudnia (czwartek) i potrwa do 31 grudnia, przy czym 1 stycznia jest wolny, a 2 stycznia to niedziela. Po trzech dniach nauki znów będzie wolne – 6 stycznia – Święto Trzech Króli. Uczniowie m.in. z województwa małopolskiego rozpoczynają ferie najwcześniej w Polsce, bo już 17 stycznia, a do szkół wrócą dopiero po dwóch tygodniach, czyli 31 stycznia.

Kolejne wolne związane jest ze Świętami Wielkanocnymi. Wolne potrwa od 14 do 19 kwietnia. Wolny 1 maja w 2022r. wypada w niedzielę, najprawdopodobniej 2 maja będzie dniem wolnym w szkołach, o czym zdecydują dyrektorzy, ponieważ 3 maja (we wtorek) znów świętujemy – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Możliwe, że wielu dyrektorów szkół ogłosi dni wolne od zajęć edukacyjnych podczas egzaminów, które kończą poszczególne etapy nauki.

Od 4 maja rozpoczynają się egzaminy maturalne, a od 24 maja egzamin ósmoklasisty.

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego będzie wolny czwartek 16 czerwca, dzień w którym wypada w tym roku Boże Ciało. Znów o tym czy piątek 17 czerwca będzie wolny zdecydują dyrektorzy szkół.

Na rozpoczynający się kolejny rok szkolny życzymy zatem wszystkim Uczniom wspaniałej przygody edukacyjnej i rozwijania swoich pasji, Pedagogom dużo cierpliwości i satysfakcji z nauczania, a Rodzicom, by zawsze z dumą patrzyli na rozwój swoich dzieci.

Ile dokładnie czasu pozostało do wakacji możemy sprawdzić TUTAJ.  

 

A później już tylko wakacje!

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content