Pielgrzymi z Włoch dotarli do Parafii w Jaroszówce

W poniedziałkowy wieczór parę minut przed godziną 20-tą dotarła na Jaroszówkę pierwsza grupa pielgrzymów z Włoch. Przyjechali z Płocka gdzie wcześniej spędzili kilka dni. Zwiedzili także Gostynin i Toruń. Po krótkim spotkaniu organizacyjnym w kościele parafialnym Matki Bożej Fatimskiej w Jaroszówce przyjechali do Wieńca, gdzie w remizie strażackiej zostali powitani ciepłą kolacją przygotowaną przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Wieńca i Klęczany. Pielgrzymi posilili się gorącym leczo, pasztetem z cukinii oraz domowymi ciastami. Za to wszystko Panie z KGW zostały nagrodzone gromkimi brawami naszych gości.

Z Wieńca pielgrzymi udali się na miejsca zakwaterowania: do Szkoły Podstawowej w Jaroszówce oraz do rodzin z parafii Jaroszówka.

Pozostała część pielgrzymów z Włoch dojechała w godzinach nocnych, a nawet porannych. Niektórzy dotarli na miejsce ok. godziny 4 rano.

Dziś do południa, odbyła się w kościele parafialnym msza święta w języku włoskim. We mszy uczestniczyli nie tylko goście zza granicy, ale także wolontariusze i mieszkańcy. Po mszy Włosi otrzymali identyfikatory oraz zestawy pielgrzyma i ruszyli w dalszą podróż- dziś zwiedzają Kraków.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content