Piątek 13-go. Czy aby na pewno pechowy?

Dla niektórych pechowy, dla innych – niekoniecznie. Dziś w kalendarzu nastał pierwszy w tym roku piątek 13tego.
Niektórzy dzisiejszego dnia zachowują się szczególnie ostrożnie, jak nie muszą to nie wychodzą z domu, a przynajmniej zastanawiają się czy będą mieć dziś pecha. Są też tacy, którzy nie przejmują się, że 13 wypadał akurat w piątek. W tym roku w kalendarzu będą dwa takie piątki. Ten dzisiejszy oraz w październiku. Ciekawostką jest to, że ten „pechowy dzień” jest każdego roku minimum raz, ale nie więcej niż trzy razy w roku.
Czy aby na pewno pechowy?
Niektórzy wierzą, że dzisiaj gwiazdy są nam wyjątkowo przychylne. To fakt, że wczoraj, na niebie obserwowaliśmy Księżyc w jakże emocjonalnym znaku Raka. Była to ważna pełnia, ponieważ pierwsza w tym roku astronomicznym i z udziałem silnych planet: Urana, Jowisza i Plutona. Dla nas, zwykłych śmiertelników oznacza to, iż będziemy musieli stanąć oko w oko z problemami i sprawami, które zamietliśmy pod przysłowiowy dywan nawet trzy miesiące temu. Teraz powrócą i będą domagały się zakończenia. Pomimo tych wymagających od nas działania aspektów na niebie pojawią się przychylne nam układy planet. I to właśnie 13 stycznia, czyli w ów „pechowy” dzień.

Lęk przed piątkiem trzynastego
Lęk przed piątkiem trzynastego doczekał się fachowego, medycznego określenia: paraskewidekatriafobia. Słowo to powstało z połączenia greckich wyrazów: paraskevi (piątek), dekatreis (trzynasty) oraz fobia (strach). Osoby, które na to cierpią, nie mają łatwo, ponieważ ich strach potrafi być tak silny, że w piątek trzynastego biorą wolne w pracy, nie podejmują żadnych działań, które są w jakikolwiek sposób ryzykowne, a nawet unikają wyjścia z domu, jazdy samochodem czy spotkań z innymi.

https://pl.wikipedia.org/ http://magia.onet.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content