Pełna atrakcji niedziela na Zarabiu w Gdowie

Msza Święta Dziękczynna, Ludowe Dożynki w Gdowie, III Festiwal Podpłomyka Plebańskiego oraz Piknik Ekologiczny – to wydarzenia, które odbędą się w najbliższą niedzielę, 11 września 2022 r., na Zarabiu w Gdowie. To będzie długi dzień, gdyż Organizatorzy zaplanowali wydarzenia od godziny 11:30 do 22:00. Pamiętajmy o zmianie w organizacji ruchu w tym dniu.

O godzinie 11:30 przy Targowisku „Mój Rynek” w Gdowie rozpocznie się formowanie korowodu dożynkowego, który o godz. 12.00 wyruszy w kierunku Zarabia.

Msza Święta Dziękczynna za plony rozpocznie się na gdowskich Błoniach o godzinie 12:30. Głównym Celebrantem będzie urodzony w Gdowie ks. Biskup Zdzisław Błaszczyk, biskup pomocniczym archidiecezji São Sebastião do Rio de Janeiro w Brazylii.

Po uroczystej Mszy Świętej nastąpi część oficjalna, obrzęd chleba, prezentacja wieńców dożynkowych, występy zespołów artystycznych. Dodatkową atrakcją będzie pokaz maszyn rolniczych oraz wystawa płodów rolnych.

O godz. 12.00 rozpocznie się Piknik Ekologiczny, na który zaprasza Gospodarz naszej gminy.

Stoisko edukacyjno – informacyjne Ekodoradcy Gminy Gdów, darmowe badania spirometryczne, mobilna pracownia wyposażona w ekologiczne urządzenia, plenerowa gra planszowa dla dzieci i młodzieży, darmowe zjeżdżalnie i atrakcje dla najmłodszych, wystawa „Czyste Powietrze – zdrowy człowiek”.
Więcej na ten temat pisaliśmy na łamach naszego portalu TUTAJ.  

O godzinie 15:00 rozpocznie się III Festiwal Podpłomyka Plebańskiego na który zaprasza Wójt Gminy Gdów.

Smakowitą atrakcją tego wydarzenia będą warsztaty podpłomyka, które przygotują kucharze z Małopolskiego Stowarzyszenia Kucharzy i Cukierników, degustacja podpłomyka przygotowana przez Panie Z KGW naszej gminy, a także występy artystyczne. Gwiazdą wieczoru będzie znany gdowskiej publiczności Mateusz Ziółko. Ponadto odbędą się konkursy z nagrodami, turnieje dla rodzin, dzieci będą mogły skorzystać z darmowych dmuchańców, będą również stoiska z wyrobami tradycyjnymi i rękodziełem, gastronomiczne i handlowe. W czasie festiwalu będzie także można wesprzeć finansowo leczenie Zosi Pająk, która walczy z SMA.

 

Podczas tych wydarzeń dla gdowskiej publiczności wystąpą m.in.: Zespół Góralski „Hamernik”, Zespół Ludowy „Mali Gdowianie”, Chór „Tutte le Corde”, Kapela Zręczycka oraz goście. Gwiazdą wieczoru będzie Mateusz Ziółko.

Organizatorem Ludowych Dożynek w Gdowie jest Polskie Stronnictwo Ludowe.

Organizatorami III Festiwalu Podpłomyka Plebańskiego są Gmina Gdów i Centrum Kultury w Gdowie
Patronat medialny objęli: RMF FMDziennik PolskiTarnowska.TV oraz portal mójgdów.pl . 

Patronat medialny nad III Festiwalem Podpłomyka Plebańskiego objął między innymi nasz portal, a więcej na temat wydarzenia pisaliśmy TUTAJ. 

Pamiętajmy, że w związku z organizacją wydarzeń na Zarabiu w Gdowie w godzinach od 6.00 do 22.00 zostanie zmieniona organizacja ruchu w ciągu ul. Łapanowskiej. Na odcinku od ul. Młyńskiej do ul. Stadnickiej zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Parking będzie zlokalizowany na jezdni po prawej stronie wzdłuż chodnika. Pojazdy będą zobowiązane poruszać się lewą stroną od Centrum Gdowa w kierunku Łapanowa. W związku z tym została przygotowana specjalna mapa, ukazująca prawidłowy układ ruchu w tym dniu.

Zapraszamy w niedzielę na Zarabie w Gdowie i życzymy smacznego!

 


 

 

 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content