Parafiada w Niegowici już w najbliższą niedzielę

W niedzielę, 19 sierpnia, w Niegowici odbędzie się coroczna Parafiada zorganizowana przez Parafię Rzymskokatolicką pw. Wniebowzięcia NMP oraz Akcję Katolicką w Niegowici. Partnerami przedsięwzięcia jest Gmina Gdów oraz Powiat Wielicki.  

Od godziny 14-tej na Orliku rozgrywać się będzie Rodzinny Powiatowy Turniej w Piłkę Siatkową o puchar Starosty Wielickiego.  Godzinę później rozpocznie się Turniej Szachowy o puchar Wójta Gminy Gdów. Równocześnie animatorzy poprowadzą zabawy dla dzieci. Zgromadzona publiczność będzie mogła zobaczyć pokaz bednarstwa oraz pszczelarstwa. Na scenie wystąpią: Nikola Korzeń i zespół regionalny BISKUPICE. Zapewne nie małą atrakcją, nie tylko dla najmłodszych będzie pokaz cyrkowy zaplanowany na godzinę 17.30.

O godzinie 18.00 Chór Parafialny im. ks. Adama Zięby z Niegowici zaprezentuje koncert o charakterze patriotycznym. Na finał Parafiady zabawa taneczna z wodzirejem do godziny 21.00. 

Jak zawsze na gości czekać będą bezpłatne atrakcje dla dzieci, gastronomia, konkursy rodzinne i liczne dodatkowe niespodzianki.

Przypominamy także, że w środę 15 sierpnia Parafia w Niegowci przezywać będzie uroczystość odpustową. Uroczysta msza odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 11.oo.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content