Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Klęczany, Bilczyc, Zagórzan oraz Huciska reprezentowały naszą Gminę w słowackim Demandice

W ubiegły weekend w słowackim Demandice odbył się festiwal kulinarny, w którym zaproszeni goście mogli przygotować i zaprezentować dania charakterystyczne dla danego regionu. To część międzynarodowego projektu „International Gastro Day of Slovakia  9th Community Festival in Demandice”, w którym obok delegacji z Węgier i Chorwacji zaprezentowały się Panie z naszych Kół Gospodyń Wiejskich. 

Naszą gminę reprezentowały Koła z Klęczany, Bilczyc, Zagórzan oraz Huciska, których zadaniem było przygotowanie dwóch narodowych potraw do degustacji dla uczestników festiwalu i lokalnej społeczności.  Razem z koleżankami z KGW Zagórzany przygotowałyśmy tradycyjny polski bigos, a Koła z Bilczyc i Huciska zaprezentowały pierogi w trzech różnych smakach– mówi uczestniczka festiwalu, Pani Teresa z Klęczany- na bigos były różne reakcje, szczególnie dzieci patrzyły ze zdziwieniem co to takiego, ale chyba smakowało, skoro wszystko zostało zjedzone. Warto dodać, że Panie zaprezentowały się w strojach regionalnych czym wzbudziły podziw osób odwiedzających festiwal.

Byłyśmy zachwycone gościnnością i serdecznością z jaką zostałyśmy przyjęte. Pomimo bariery językowej potrafiliśmy się porozumieć, trochę mówiąc, trochę na migi. Było naprawdę bardzo sympatycznie-dodaje Pani Teresa.

zdj. gdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content