OTWÓRZMY SIĘ NA POMOC

 

Program „Otwórz się na pomoc”, do którego przystąpiła Gmina Gdów, pomoże wielu dzieciom, a także rodzicom zmierzyć się z problemem uzależnień. Adresowany jest do uczniów mających problem z uzależnieniem od komputera oraz internetu, a także rodziców, których dzieci mają problemy z różnorodnymi nałogami,  napotkały w sieci na niebezpieczeństwo lub cyberprzemoc.

W trudnym czasie pandemii, bardzo ważnym stał się temat zdrowia psychicznego . Izolacja, brak kontaktu bezpośredniego z rówieśnikami powoduje, że dzieci i młodzież zamknięci w domach szukają rozrywek i uciekają w świat gier komputerowych oraz używek popadając w różnego rodzaju uzależnienia. Od komputera, narkotyków, alkoholu itd. – mówi Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas. Stawiając czoła wspomnianym problemom Gmina Gdów przystąpiła do projektu pn. “Otwórz się na pomoc z Gminą Gdów” – dodaje.

 

W ramach działań powstał m.in. interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i Internetu. Zadaniem widza jest kierowanie losami 12-letniego chłopca, który mierzy się z własnymi słabościami i uzależnieniami. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jak zakończy się jego historia zależeć będzie od osoby oglądającej film i jej decyzji. W projekcie przedstawione są „prawdziwe historie” dzieci borykających się z problemami m.in. hejtu i przemocy w sieci, depresji, uzależnienia od alkoholu, a także część poświęcona problemowi zdrowia psychicznego. Ponadto, można wysłuchać wypowiedzi rodziców mierzących się z problemem spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież, uzależnieniem od komputera i Internetu, hejtem i cyberprzemocą, depresją u dzieci i młodzieży.

 

W ramach programu został także wydany poradnik poświęcony problematyce depresji, zdrowia psychicznego, samotności, uzależnień, zdrowiu psychicznemu seniorów, codziennych rytuałach i zdrowych nawykach, uzależnieniach, zdrowiu psychicznym rodziny zamkniętej w domu i konfliktom, niepokoju, lęku i wszystkich innych czynnikach choroby w obliczu pandemii. Ponadto w publikacji znajdziemy  dane teleadresowe organizacji i instytucji, u których możemy otrzymać pomoc.

Więcej informacji TUTAJ .

Interaktywny FILM można zobaczyć, a właściwie samemu wyreżyserować, na stronie: https://dziennikpolski24.pl/gmina-gdow-otworz-sie-na-pomoc/re .

 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content