Ostrzeżenie przed włamaniami

Od jednej z naszych czytelniczek otrzymaliśmy prośbę o przekazanie informacji, iż w ostatnim czasie doszło do kilku włamań z kradzieżą na terenie naszej gminy. Owe zdarzenia odbywają się zaraz po zmroku, w opisanych przypadkach było to w piątek i sobotę w miejscowości Bilczyce.

Tym samym zwracamy się do Państwa z prośbą o wzmożoną czujność, zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych, kiedy jest już ciemno.

Co możemy zrobić, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszego domu?

Przede wszystkim porozmawiajmy z sąsiadem. Czujny sąsiad bywa niezastąpiony. Kiedy wyjeżdżamy poinformujmy go o tym, poprośmy, aby na jakiś czas zapalał światło u nas  w domu czy wyciągał pocztę ze skrzynki, a przede wszystkim, aby zwracał uwagę na nieznane osoby w pobliżu  domu, podczas naszej nieobecności. Kiedy zauważy coś niepokojącego lub dziwnego, niech da nam znać lub zawiadomi policję.

Zastosowanie alarmu także zwiększa szansę na ochronę przed rabunkiem. Ponadto okna i drzwi powinny być antywłamaniowe. Dodatkowo można zastosować klamki w oknach z zamkiem na kluczyk. Kolejną opcją, dobrą zwłaszcza dla osób, które często i na dłużej wyjeżdżają są rolety antywłamaniowe.

Także powinniśmy zwrócić uwagę na zamki, jakie zakładamy w naszych drzwiach. Zainwestujmy w zamki atestowane.

Wychodząc na kilka godzin, możemy pozostawić zapalone światło, najlepiej w pomieszczeniu, do którego złodziej nie zajrzy przez okno.

Bądźmy czujni. Bądźmy czujnymi sąsiadami.

„Strata poczucia bezpieczeństwa we własnym domu, to największa szkoda jaką spowodowali złodzieje”- napisała nasza czytelniczka.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content