Ostatnio w szkołach…

W naszych szkołach każdego tygodnia dużo się dzieje, poza standardową nauką w szkolnej ławce. Przygotowaliśmy dla Was skrót najciekawszych wydarzeń.

Zręczyce

W dniu 12 marca 2016 roku w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Zręczycach odbył się Gminny Turniej w dwa ognie usportowione dla uczniów urodzonych w roku 2005. Do rozgrywek zgłosiło się 9 zespołów ze szkół podstawowych naszej Gminy. Głównym celem turnieju była wspólna zabawa oraz promowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia.

 

Wyniki zawodów:
I miejsce  – SP Zręczyce
II miejsce – SP Gdów
III miejsce – SP  Wiatowice

[Not a valid template]

Pierzchów

10 marca, podczas koła zainteresowań „Umiem, rozumiem, wiem…” uczniowie zgłębiali tajniki robotyki. Podczas zajęć samodzielnie złożyli robota, a następnie podjęli próbę jego programowania. I trzeba przyznać, że zadanie to wykonali WSPANIALE!!! Na początku robot musiał pokonać różne trasy, na których znajdowały się przeszkody. Kolejne zadanie było plastyczne – robocik rysował na kartce prostokąt. Uczniom tak się spodobało programowanie, że „nauczyli” robota tańczyć!

[Not a valid template]

Niegowić

W  szkole podstawowej w Niegowici w ramach zajęć z wychowania fizycznego odbywają się zajęcia taekwon-do prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Mateusza Dylawerskiego.

Dla uczniów prowadzone są zajęcia, w czasie których dzieci dobrze się bawią i notują jednocześnie postępy. Ten rodzaj zajęć ruchowych zapewnia wszechstronny rozwój fizyczny. Oprócz nabycia umiejętności samoobrony uczy też samodyscypliny i rozwija charakter.Pozwalają zbudować dobrą formę fizyczną oraz psychiczną. Pozwalają zwiększyć pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa. Osoby lubiące rywalizację mają możliwość sprawdzenia się w ramach jasno określonych reguł.

[Not a valid template]

Natomiast gimnazjaliści z Niegowici zwiedzili Budapeszt.

Kolejna z pięknych europejskich stolic została poznana przez grupę uczniów  gimnazjum im. Karola Wojtyły.
W roku poprzednim byli w Wiedniu, teraz odwiedzili Budapeszt, a po wakacjach planują wyjazd do Pragi. Budapeszt zwiedzili w dniach 07-09 marca zarówno z wody (w trakcie rejsu statkiem), jak i z góry (ze Wzgórza Gellerta). Widzieli m.in. Plac Bohaterów, zamek Vajdahunyad w parku miejskim, spacerowali wzdłuż Dunaju i koło Parlamentu, zrobili zakupy w Central Market Hall, a także poznali najbardziej znany deptak w samym centrum miasta – ulicę Vaci. Poza tym wybrali się na Wyspę Małgorzaty, a także wstąpili do tropicarium, gdzie mieli okazję podziwiać z bliska rekiny, krokodyle, płaszczki i wiele innych zwierząt.

[Not a valid template]

źródło: strony szkolne:

 www.spniegowic.szkolnastrona.pl,
 www.niegowic.edu.pl/news.php,
www.sppierzchow.gdow.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content