Ostatnie pożegnanie Ś. P. Janiny Małek – wieloletniej przewodniczącej KGW Zręczyce

W dniu wczorajszym pożegnaliśmy Śp. Janinę Małek, wieloletnią przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich w Zręczycach. Masza Święta pogrzebowa odbyła się w gdowskim Sanktuarium. W ostatniej drodze towarzyszyli jej rodzina i znajomi. Wśród osób uczestniczących w pogrzebie było wiele koleżanek z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Gdów. 

Za wieloletnią działalność w KGW oraz pełnienie funkcji przewodniczącej koła od roku 1970, w 2004 roku, podczas jubileuszu 40-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Zręczycach, została odznaczona honorową odznaką Krajowego Związku Kółek i Organizacji Rolniczych. Jako wieloletnia przewodnicząca oraz zasłużona członkini z okazji 50-lecia KGW Zręczyce otrzymała także okolicznościowe podziękowanie.

KGW Zręczyce wspierało działalność Społecznego Komitetu Budowy Szkoły, którego starania zakończono budową obiektu w 1993 r. Panie z koła współpracowały także z komitetem wodociągowym, zręczycką jednostką OSP oraz stowarzyszeniem „Wspólny cel”, które zbierało fundusze na budowę sali gimnastycznej przy szkole. Wielokrotnie z sukcesem brały udział w konkursach, uczestniczyły także w szkoleniach i kursach.

„Zawsze z ogromnym zapałem uczestniczycie w różnorodnych wydarzeniach, promując tym samym nasz region i jego lokalne specjały. Dowodem tego jest min. nagroda główna zdobyta podczas półfinału Małopolskiego Festiwalu Smaku w 2013 r., który odbywał się na krakowskim placu Wolnica. Przygotowane przez Panie paruchy nie miały sobie równych i zdobyły pierwsze miejsce w kategorii JAK U MAMY”

 – napisał w liście gratulacyjnym z okazji 50-lecia KGW Zręczyce Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Pani Janina na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Foto: Kronika KGW Zręczyce, „Dziennik Polski”.       

Źródło: archiwalna strona Gminy Gdów.

 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content