Ostatni etap przygotowań do Mistrzostw Świata!!

15-23 września we włoskim Lido di Jesolo odbędą się Mistrzostwa Świata Kick Boxingu organizowane przez największą światową federacją WAKO, która coraz większymi krokami zbliża się włączenia dyscypliny kick boxingu do Igrzysk Olimpijskich.

Do kadry Polski na te zawody została powołana dwójka zawodników trenujących w sekcji Gdów Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime: Aleksandra Kucharz oraz Filip Suder. Obydwoje będą walczyć o medale w formule pointfigthing – Ola w kategorii juniorek natomiast Filip w kategorii kadet młodszy. Jeśli chodzi o naszych zawodników to obydwoje są aktualnie Mistrzami Polski w Kick Boxingu. Ponadto Filip Suder w 2017 roku został wybrany najpopularniejszym sportowcem powiatu wielickiego w plebiscycie Dziennika Polskiego, natomiast w województwie małopolskim zajął II miejsce. Oprócz tego Filip jest aktualnym Mistrzem Europy i Polski w Taekwon-do. Natomiast Aleksandra została uznana najlepszą sportsmenką Gminy Gdów w 2017 roku. Jest również aktualną mistrzynią Polski w Taekwon-do oraz brązową medalistką Mistrzostw Europy Taekwon-do (2016).

 

Aktualnie pod okiem swojego trenera Mateusza Dylawerskiego trenują cztery razy w tygodniu na sali sportowej klubu TS Wieliczanka w Wieliczce oraz arenie lekkoatletycznej w Wieliczce. 31 sierpnia odbędzie zgrupowanie kadry Polski w Węgrowie, które będzie trwało 3 dni.

 

Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy w historii start zawodników z Gdowa na tak wielkiej imprezie w tej dyscyplinie. Aktualnie klub szuka sponsorów, którzy mogliby wesprzeć zawodników i trenera w wyjeździe na turniej:

 

– Część środków pokrywa związek, jednak zostaje jeszcze większa część do zapłaty, czyli około 6 tys. Aktualnie prowadzimy kilka rozmów z lokalnymi firmami, jednakże zachęcam do kontaktu osoby, które byłyby zainteresowane wsparciem naszego wyjazdu. – mówi trener Mateusz.

 

Pozostaje trzymać kciuki za naszych mieszkańców, którzy we wrześniu dostaną możliwość reprezentowania Polskę oraz Gminę Gdów na najwyższej randzie imprezie w tym roku w Kick Boxingu

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content