Orszakowy Challenge Kolędowy w Gminie Gdów

Zachęcamy do udziału w Orszakowym Challengu Kolędowym w Gminie Gdów.

Już wkrótce święto Trzech Króli, co roku braliśmy udział w Orszaku Trzech Króli, jednak tym razem ze względów bezpieczeństwa Orszak nie może odbyć się w tradycyjnej formie. Centrum Kultury w Gdowie przygotowało dla mieszkańców gminy inną, równie ciekawą propozycję czyli udział w Orszakowym Challengu Kolędowym.

Stawiając wyzwanie rodzinom, grupom kolędniczym i śpiewaczym oraz organizacją działającym na terenie gminy Gdów, zachęca do nagrywania krótkich filmików ze wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek oraz nominowania innych rodzin lub grup do zaśpiewania. 

Nagrania lun informacje o zamieszczonym filmiku należy przesłać do 5 stycznia na adres konkursy@ck.gdow.pl. 6 stycznia rozpocznie się prezentacja przesłanych nagrań.

 

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym Regulaminem:

  1. Orszakowy Challenge Kolędowy jest inicjatywą, która łączy ludzi w tradycji śpiewania kolęd. W czasie Covid19, używając mediów społecznościowych, połączymy całą Polskę łańcuszkiem pięknych kolęd. Zachęcamy wszystkich, aby nagrali filmik z rodzinnego śpiewania jednej z wybranych kolęd lub pastorałek i nominowali kolejne osoby do wyzwania.
  2. W nagraniu powinny wystąpić minimum dwie osoby, ale zachęcamy, aby występowały całe rodziny, parafie, szkoły i inne dowolne grupy. Związku z Covid19 film może zostać nagrany poprzez komunikację internetową (np. Zoom, Skype), gdzie na różnych ekranach osoby wspólnie zaśpiewają. Sposób wykonania jest dowolny i liczymy na kreatywność uczestników Challenge’u (inscenizacja, rekwizyty, stroje, itp.). Film musi jednak nawiązywać do tradycji i obrzędów chrześcijańskich, idei miłości, pokoju i dobra.
  3. Nagranie nie powinno być dłuższe niż 5 minut, a kolęda musi być wykonana przez osoby występujące w filmiku. Uczestnik musi posiadać pełne prawa autorskie do ścieżki dźwiękowej, której używa. W razie potrzeby instrumentalną wersję kolęd można pobrać za darmo na stronie orszak.org w wysokiej jakości dźwięku. Na końcu każdego filmu wykonawcy nominują kolejną grupę osób do nagrania kolędy.
  4. Nagranie umieszczamy na swoim profilu dowolnego medium społecznościowego (Facebook, Twitter, Instagram). Konieczne jest oznaczenie go hashtagiem #KoledujmyRazem w opisie lub tytule filmiku. Sugerujemy, aby zamieszczać nagrania od 01.12.2020 do 2.02.2021 r. W czasie Covid19 wspólny śpiew będzie dla nas nadzieją na nowe życie, którego narodziny właśnie świętujemy.
  5. Informacje o nagraniu lub filmik prześlijcie na adres:konkursy@ck.gdow.pl

Źródło: www. ck.gdow.pl

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content