Odszedł wielki pasjonat wędkarstwa

Dotarła do nas informacja o śmierci Ś. P. Romana Orzechowskiego z Gdowa, pasjonata wędkarstwa, zawsze niosącego pomoc potrzebującym. 

Odszedł mój bardzo dobry przyjaciel. Romek był człowiekiem mocno zaangażowanym w to, co robi. Zawsze pomocny dla środowiska wędkarskiego oraz chorych w potrzebie – wspomina pan Witold Morajka – Zawodowo pracował jako ratownik medyczny w myślenickim szpitalu, był także Przewodniczącym NSZZ Solidarność w SP ZOZ w Myślenicach. Jako bardzo dobry wędkarz, chętnie pomagał początkującym pasjonatom wędkarstwa. Byliśmy  razem 26 lat w zarządzie Koła Wędkarskiego „Raba”.  Był bardzo sumiennym skarbnikiem, który trzymał w ryzach pieniądze naszego koła, ale także świetnym sąsiadem, a przede wszystkim – przyjacielem. Wspólnie jeździliśmy nie tylko na ryby, ale także na grzyby. Wiadomość o jego odejściu była dla mnie szokiem, chociaż wiedziałem, że był chory. Miałem jednak nadzieję, że ten dobry człowiek pozostanie z nami jak najdłużej. Będzie mi go brakowało.

Przypomnijmy, wiosną bieżącego roku  rozmawialiśmy z Panem Romanem Orzechowskim o świecie wędkarskim i pasji do łowienia ryb. Rozmowę można przeczytać tutaj:  www.mojgdow.pl/w-swiecie-wedkarzy/ .

Rodzinie oraz znajomym Ś. P. Romana Orzechowskiego składamy szczere kondolencje.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content