Odpust w parafii Niegowić

15 sierpnia to dzień odpustu parafialnego w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Niegowici. Uroczysta suma odpustowa, podczas której poświęcono także bukiety zielne, odbyła się o godz. 11.00. Kazania odpustowe wygłosił Ks. prof. dr hab. Piotr Majer, a na zakończenie liturgii liczni wierni przeszli z procesją wokół kościoła. 

Dziękuję Księdzu prof. dr hab. Piotrowi Majerowi za przewodniczenie Liturgii i Słowo Boże, księdzu Stanisławowi Skowronkowi – rodakowi, który nie zapomina o naszej parafii – jest i pomaga; księdzom kanonikom na czele z księdzem dziekanem, dziękuję strażakom i wszystkim pocztom sztandarowym, kołom gospodyń wiejskich i Kołu Gospodyń Wiejskich z Pierzchowa, które ma swój sztandar; wszystkim niosącym feretrony, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwoneczkami. Dziękuję za przygotowanie oprawy liturgicznej: siostrze Natanie, chórowi, orkiestrze, siostrze Bożysławie, służbie liturgicznej, księżom wikarym – księdzu Grzegorzowi i księdzu Janowi i oczywiście wszystkim za udział

– podziękował ksiądz proboszcz Janusz Łomzik.

Jak na odpust przystało, nie mogło zabraknąć kramów, które były rozstawione wzdłuż drogi wiodącej od kościoła w kierunku stawów. Chętni mogli się podpisać pod petycją do Marszałka Województwa Małopolskiego o uruchomienie linii użyteczności publicznej na trasie z Niewiarowa, przez Książnice do Krakowa.

W najbliższym czasie parafię czeka wielka uroczystość – Koronacja Obrazu Najświętszej Maryi Panny.

Każdy niech się czuje zaproszony, niech symbolicznie włoży swoje pięć groszy, by ta uroczystość mogła być piękna. Już teraz zapraszam na uroczystości Koronacji Obrazu za niecałe dwa tygodnie. Zróbmy wszystko, aby te uroczystości mogły Panu Bogu się podobać

– zachęcił proboszcz niegowickiej parafii.

Uroczystości zaplanowano na niedzielę 28 sierpnia. Więcej na temat święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz obrazu pisaliśmy na łamach naszego portalu TUTAJ.Foto: „Mój Gdów”, Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Niegowici.

 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content