Od dnia 3 stycznia 2022 r. na terenie Gminy Gdów zostaną uruchomione Gminne Linie Komunikacyjne.

Informujemy, że od dnia 3 stycznia 2022 r. na terenie Gminy Gdów zostaną uruchomione Gminne Linie Komunikacyjne. W związku z tym dotychczas funkcjonujące trasy pilotażowe zostaną zmodyfikowane i zastąpione wspomnianymi regularnymi liniami gminnymi.

W dniach 3.01.2022 do 7.01.2022 r. włącznie rozkłady jazdy i zasady funkcjonowania pozostaną niezmienione (dotyczy godzin odjazdów i bezpłatnego korzystania przez pasażerów).

Od 10.01.2022 r. będą obowiązywać NOWE ZASADY oraz ZMODYFIKOWANE ROZKŁADY JAZDY.

Trasy komunikacyjne w Gminnych Liniach Komunikacyjnych w Gminie Gdów będą posiadać nowe nazwy, zostaną zmodyfikowane rozkłady jazdy oraz wprowadzona zostanie odpłatność za przejazd w postaci biletów normalnych i ulgowych.

Poniżej wykaz linii:

  1. Książnice – Trąbki – Gminna linia Komunikacyjna G1
  2. Gdów – Niegowić – Gdów – Gminna linia Komunikacyjna G2
  3. Gdów – Jaroszówka – Gdów – Gminna linia Komunikacyjna G3

Cena biletów autobusowych w komunikacji gminnej dla pasażerów przemieszczających się po terenie Gminy Gdów została ustalona na poziomie 3 zł. niezależnie od długości trasy. Na linii komunikacyjnej G1, wykraczającej poza teren Gminy Gdów (Książnice – Trąbki) cena biletu będzie uzależniona od długości trasy i będzie oscylować na poziomie 3 – 4 zł. Szczegółowe cenniki będą dostępne w pojazdach oraz zostaną w najbliższym czasie zamieszczone na stronie  internetowej UG Gdów (www.gdow.pl – w zakładce „Gminne Linie Komunikacyjne”).

W związku z objęciem naszego wniosku o dofinansowanie dopłatą z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej pojawiła się możliwość uruchomienia gminnej sieci komunikacyjnej w postaci wspomnianych linii. Podejmowane są również dalsze działania związane z planowanym uruchomieniem kolejnych linii gminnych na nowych trasach. Mamy nadzieję, że dodatkowe środki pozwolą w najbliższym czasie funkcjonować uruchomionym liniom komunikacyjnym na odpowiednim poziomie oraz zachęcą mieszkańców do korzystania z komunikacji gminnej. Warunkiem dalszego rozwijania sieci komunikacyjnej jest odpowiednia liczba pasażerów, która zapewni dostateczne finansowanie z biletów, tak by linie były rentowne.  

Źródło: www.gdow.pl

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content