Obchody Dnia Niepodległości

Dziś w całym kraju obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości w naszej gminie rozpoczęła Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Gdowskiej odprawiona w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie nastąpił przemarsz Pocztów Sztandarowych i delegacji pod Pomnik Pamięci, gdzie po przemówieniach okolicznościowych złożono kwiaty i zapalono znicze w hołdzie poległym w walce za nasz kraj. 

Popołudniu w Centrum Kultury odbyło się wyjątkowe spotkanie- Wieczornica, w czasie której wysłuchaliśmy najpiękniejszych pieśni i piosenek patriotycznych. Na scenie wystąpili: „Oktawianki” – sekcja muzyczna Związku Nauczycielstwa Polskiego, chór „Serenada”, chór „Tutte le Corde” oraz Laureaci Gminnego Przeglądu Pieśni Patriotycznej: Małgosia Grochal ze szkoły Podstawowej z Winiar, Zespół Woklany ze Szkoły Podstawowej z Niegowici oraz chór Szkoły Podstawowej w Zręczycach. Chór Tutte le Corde włączając się w obchody trwającego Roku Moniuszkowskiego wykonał także trzy utwory tego kompozytora.

Atmosfera była bardzo uroczysta, a usłyszane utwory niejednego ściskały za serce. Po koncercie organizatorzy zaprosili na mały poczęstunek: babeczki w patriotycznych kolorach.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content