Obchody Dnia Dziecka w Gminie Gdów już za nami

Najlepszym prezentem dla naszych pociech jest dobra zabawa. Z okazji ich święta, w niedzielę przy stawach na ul. Cegielnianej PZW Kolo Raba zorganizowało IV Wędkarski Dzień Dziecka. Tego samego dnia popołudniu na Placu przy Urzędzie Gminy w Gdowie odbył się Strażacki Dzień Dziecka.

Przy stawach w Gdowie członkowie Koła Raba zorganizowali zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Gdów. W zawodach mogły wziąć udział wszystkie chętne dzieci do lat 14. Każdy zawodnik otrzymał upominek oraz medal. Zwycięzcom, nagrody, które pozyskali wędkarze od sponsorów oraz puchary w imieniu Pana Wójta wręczyła Pani sekretarz Bożena Malarczyk. Na zakończenie tego upalnego przedpołudnia na dzieci czekała niespodzianka- „prysznic” prosto z wozu strażackiego. Szczegółowa relacja z tego wydarzenia już niebawem na naszym portalu.

Na placu przed Urzędem Gminy na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się plac zabaw. Kolejka do dmuchanego zamku, zjeżdżali i gigantycznej trampoliny nie miała końca. 
Tradycyjnie Centrum Kultury w Gdowie zorganizowało warsztaty plastyczne, podczas których chętni wykonywali obrazki z masy solnej wykonanej z mąki i naturalnych barwników. Nie zabrakło również malowania buziek a włosy nie tylko malowano, również pięknie czesano. Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych w Gdowie, przygotowały kącik piękności.

Program sportowy obfitował w wiele atrakcji. Strażacy przygotowali gry, zabawy i zawody sprawnościowe. Każdy mógł spróbować swoich sił w zorganizowanych konkursach, w których nagrodami były lody, soczki i portfeliki. 
Druhowie zaprezentowali swój sprzęt, zorganizowali przejażdżki strażackimi melexami, a także przygotowali strażackie miasteczko, w którym przyszli „strażacy” mogli spróbować swoich sił, gasząc pożar.

Na najmłodszych czekał słodki i słony poczęstunek, a dla rodziców smaczna strażacka grochówka. 
Pozytywne emocje wzbudził pokaz kolorowych baniek mydlanych. Na zakończenie imprezy, strażacy przygotowali niespodziankę – białe szaleństwo. Zabawa w strażackiej pianie zachwyciła wszystkich.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content