O koloniach i obozach dla dzieci i młodzieży w 2019 r.–Biuro Podróży TravelShops w Gdowie

artykuł sponsorowany

Wakacyjny sezon zbliża się wielkimi krokami, więc to dobra pora by zastanowić się nad wysłaniem dziecka na wyjazd wakacyjny. W sezonie letnim 2018 prawie co trzecie dziecko w Polsce uczestniczyło w zorganizowanym wyjeździe wakacyjnym. Kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży to idealne rozwiązanie, gdy brakuje nam urlopu lub finansów na rodzinne wakacje. Poza tym o wiele prościej jest wybrać odpowiedni wyjazd tylko dla dziecka. Oddając je pod opiekę wykwalifikowanej kadry i organizatorów mamy pewność, że zapewniamy dzieciom niezapomnianą i bezpieczną rozrywkę w wakacje.

Kiedy dziecko jest gotowe na samodzielny wyjazd na kolonię czy obóz?

Kolonie i zorganizowane obozy to szereg niewymiernych korzyści dla Twojej pociechy, warto się jednak zastanowić, kiedy wysłać dziecko na taką wakacyjną podróż? Jaki wiek jest odpowiedni na pierwszy wyjazd bez rodziców? Grupy wiekowe na koloniach tworzone są dla dzieci już od 6 roku życia, zanim jednak zapiszesz swoje dziecko na taki wyjazd, odpowiedz sobie na kilka pytań: czy dziecko potrafi się samo umyć lub ubrać, czy nie ma problemów ze spaniem poza domem, dogadywaniem się z rówieśnikami czy też jada posiłki przygotowane poza domem. Najważniejszą kwestią jednak jest to, czy dziecko chce na taki wyjazd jechać.

Jakie zalety mają takie wyjazdy?

Przede wszystkim dzieci spędzając czas w bardzo urozmaicony sposób. Programy kolonii i obozów układane są w taki sposób, aby dzieci się nie nudziły. Gry, zabawy, piesze wycieczki, plażowanie, zajęcia sportowe, dyskoteki, konkursy, poznawanie nowych miejsc, zajęcia edukacyjne na obozach tematycznych – to wszystko w połączeniu z odpowiednią organizacją i opieką doświadczonej kadry sprawi, że Twoje dziecko wróci z wyjazdu zadowolone.

Czy są jeszcze jakieś plusy?

Przebywanie przez ten cały czas z rówieśnikami rozwija umiejętność zachowania się i współpracy w grupie. Podczas takiego wyjazdu dzieci zdobywają nowe kontakty i przyjaźnie, uczą się nowych umiejętności i zachowań co może zaowocować większą otwartością i odwagą dziecka przed nowymi rzeczami. To także doskonała lekcja dyscypliny i umiejętności przestrzegania zasad, które łatwiej wyegzekwować na wyjeździe np. poprzez konkursy ścielenia łóżek czy przestrzeganie ciszy nocnej.

Kolonie i obozy uczą również samodzielności. Dziecko wyjeżdżając bez rodziców musi być bardziej niezależne, motywacją do tego są także podobne zachowania rówieśników. Co więcej, taki wyjazd rozwija empatię i umiejętność pomocy innym, ponieważ dzieci wspierają się wzajemnie np. podczas sprzątania pokoi które ze sobą dzielą.

Nauka niezależności i samodzielnego radzenia sobie z nowymi rzeczami sprawia, że dziecko nabiera również większej pewności siebie i będzie dumne z tego, że sobie poradziło.

Obozy zagraniczne, które są skierowane głównie do starszych dzieci i młodzieży to możliwość poznania nowych miejsc, kultur i obyczajów mieszkańców krajów docelowych. Dzieci mogą odwiedzić m.in. w Grecję, Hiszpanię, Bułgarię lub Włochy. Gwarantowana słoneczna pogoda i mnóstwo atrakcji to idealny pomysł na udany wakacyjny wyjazd.

Co dają takie wyjazdy naszym pociechom?

Zaletą kolonii i obozów jest również rozwijanie pasji i zainteresować dziecka. Zajęcia na obozach tematycznych, odbywają się pod okiem opiekunów i wykwalifikowanych instruktorów. Możliwości jest bardzo dużo, oprócz wyjazdów rekreacyjnych możemy wysłać dziecko np. na obóz taneczny, sportowy (np. z piłką nożną, koszykówką lub siatkówką), artystyczny, żeglarski, a nawet survivalowy. Organizowane są również obozy językowe, zarówno w Polsce jak i za granicą, gdzie dzieci mogą rozwijać swoje umiejętność z języka angielskiego czy języka hiszpańskiego. Dla starszej młodzieży przygotowane są oferty wyjazdów, na których gościnne występują gwiazdy polskiej sceny muzycznej, do tej pory byli to m.in. Quebonafide czy Tede. W te wakacje będą nam towarzyszyli np. Michał Szpak czy Sarsa. Jest to idealna okazja do zabawy w gronie rówieśników oraz spotkania z ulubionym artystą.

Co jest ważne?

Ważne jest, żeby dziecko mogło współdecydować o wyborze takiego wyjazdu i aby był on dostosowany do jego grupy wiekowej. Będziemy mieć wtedy gwarancję, że dziecko dobrze wykorzysta wakacyjny czas i wróci z wyjazdu zadowolone.

Co ma do zaoferowania Biuro Podróży TravelShops w Gdowie?

W swojej ofercie mamy wszystkich najlepszych organizatorów obozów i kolonii dla dzieci, m.in. tj. Almatur, Index, OK Tours, Funclub Oskar czy Jaworzyna.

Daje to gwarancje zarówno rodzicom jak i dzieciom profesjonalnej opieki i najwyższej jakości.

W ofercie 2019 mamy wyjazdy już od 899 zł.  Są to wyjazdy zarówno krajowe jak i zagraniczne, rekreacyjne, żeglarskie, fotograficzne, taneczne, beauty, dla youtuberów, fanów quadów czy Playstation, survivalowe, z paintballem, czy nauką języków obcych np. język angielski.  Są też wycieczki do Legolandu organizowane w trakcie obozu. Wszystkie te wyjazdy mają szczegółowy plan organizacyjny, dzięki czemu rodzice wiedzą, jak ich pociechy spędzą czas i czego się nauczą. Istotne jest to, że na takie wyjazdy mogą już wyjechać dzieci od 6 roku życia. Dla nich też jest zagwarantowana profesjonalna opieka wykfalifikowanej kadry. Najstarsi uczestnicy mogą mieć 18 lat.

Nasze kierunki to praktycznie cała Polska, a poza tym popularne kraje europejskie, tj. Grecja, Bułgaria, Hiszpania i inne.

Odwiedź naszą stronę: www.gdow.travelshops.pl

Zobacz galerię:

źródło: Artykuł Sponsorowany

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content