Nowym Proboszczem parafii NNMP w Gdowie został Ksiądz Bogusław Seweryn

Po śmierci księdza Stanisława Bętkowskiego, nowym proboszczem Parafii Narodzenia NMP został mianowany Ksiądz Bogusław Seweryn. Do Gdowa przybywa z parafii św. Wojciecha Biskupa Męczennika w Osieczanach koło Myślenic, gdzie pełnił funkcje proboszcza przez 7 lat.

Ksiądz Bogusław pełni także funkcje moderatora Diakonii Miłosierdzia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Krakowskiej oraz moderatora rejonowego Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie. Jest m.in. pomysłodawcą akcji „Róża dla Jezusa”, niezwykle radosnego wydarzenia, odbywającego się w Białą Sobotę, czyli wigilię Niedzieli Miłosierdzia. W te dni, od 2010 roku, krakowski rynek jest pełen roześmianych i ubranych na biało tancerzy. Poprzez taniec wielkanocny, a następnie wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego, uczestnicy happeningu głoszą Zmartwychwstałego i „przekazują światu ogień miłosierdzia”, a także zapraszają zgromadzonych na Rynku ludzi do udziału w Święcie Bożego Miłosierdzia. Obdarowują również przechodniów białymi różami z dołączonymi do nich fragmentami „Dzienniczka” św. s. Faustyny.

Ciekawostką zapewne jest fakt, że ks. Bogusław jest profesjonalnym wodzirejem. Wśród wielu prowadzonych przez niego wydarzeń religijnych było uroczyste zapalnie lampek na choince pod Oknem Papieskim w 2019 r. Ponadto ks. Bogusław niejednokrotnie uczestniczył w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, m.in. jako jeden z przewodników głównych. Kilka dni temu, piątego dnia tegorocznej pielgrzymki, ks. Bogusław obchodził 25-lecie kapłaństwa. W czasie Mszy Świętej odprawionej na pielgrzymkowym szlaku jubilat dziękował za wielki dar kapłaństwa i przywołał słowa, które są Jego mottem i drogowskazem ,, Mnie zaś dobrze jest być blisko Boga, w Panu wybrałem sobie schronienie, by opowiadać wszystkie Jego dziela” ( Ps 73,28)

Proboszczowi życzymy dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz owocnej pracy w nowej parafii.

źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej, diecezja.pl, Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę – Wspólnota V

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content