Nowe wzory wniosków o wypłatę dodatków ciepłowniczych

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła. 

(…) właściwy wniosek będzie można złożyć w biurach Referatu Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich – tak jak dotychczas w przypadku dodatku węglowego w budynku byłej Szkoły Podstawowej przy ul. Myślenickiej 2. Dalszymi sprawami związanymi z merytoryczną obsługą wniosków (weryfikacją, wydawaniem informacji bądź decyzji) będzie zajmował się Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie przy  ul. Myślenickiej  2 (wejście od strony parkingu).

Szczegółowe informacje będzie można uzyskać pod numerami telefonów:

  • Przyjmowanie wniosków (biuro Urzędu Gminy Gdów) –  12 288 81 51
  • Obsługa merytoryczna spraw (GOPS – Dział świadczeń rodzinnych) – 12 284-66-83

Przypominamy również, że wnioski można składać w dniach:

Poniedziałek – 8:30 – 18:00

Wtorek – Czwartek – 7:30 – 15:30

Piątek – dzień wewnętrzny

– informuje Wójt Gminy Gdów.

Dodatki wypłacane są na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw. Jednorazowe dodatki dla gospodarstw domowych wynoszą  3 tys. zł w przypadku, gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł na pellet drzewny lub inny rodzaj biomasy, z wyłączeniem drewna kawałkowego. W przypadku głównego źródła ciepła na drewno kawałkowe dodatek wynosi 1 tys. zł, dla ogrzewania na LPG wynosi 500 zł, a na olej opałowy – 2 tys. zł. 

Wzór wniosku dla gospodarstw domowych można znaleźć na stronie Gminy Gdów TUTAJ.

Źródło: Serwis samorządowy PAP, Gmina Gdów.
Foto: Serwis samorządowy PAP.

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content