Nowa odsłona portalu KGW już dziś!

W czwartek 22 października ruszyła nowa odsłona portalu mojeKGW.pl! Jest to portal społecznościowy dedykowany kołom gospodyń wiejskich, kółkom rolniczym i innym organizacjom działającym na rzecz rozwoju polskiej wsi. To zupełnie nowa, pierwsza w Polsce inicjatywa, dająca kołom szereg możliwości promocji swojej działalności, wyrobów kulinarnych, rękodzieła oraz wydarzeń.

            Portal mojeKGW.pl no nowoczesna platforma internetowa, zrzeszająca Koła Gospodyń Wiejskich, Kółka Rolnicze i inne organizacje działające na rzecz rozwoju polskiej wsi i jej tradycji. Dzięki portalowi koła mają możliwość wypromowania swoich talentów, pasji, ważnych regionalnych wydarzeń czy inicjatyw społecznych. Portal jest pewnego rodzaju łącznikiem tradycji, którą od wielu pokoleń kultywują koła gospodyń wiejskich z nowoczesnością i technologią, która jest nieodzowna w dzisiejszym świecie. Organizacje działające na obszarach wiejskich chcą łączyć tradycję z nowoczesnością, odchodząc od papierowych kronik i starając się pokazywać swoje działania szerszej publiczności w internecie zakładając własne Strony Kół.

            Jako medium uzupełniające portal mojeKGW.pl, zostaje wydawany również ogólnopolski kwartalnik „mojeKGW” dedykowany specjalnie organizacjom wiejskim i mieszkańcom wsi w całym kraju. Koła Gospodyń Wiejskich mogą dzięki niemu poznać nowe przepisy i sposoby wykonywania rękodzieła, poznać ciekawe sylwetki najaktywniejszych społeczników, a przede wszystkim same tworzyć treści swojego pisma poprzez wysyłanie redakcji informacji o swojej niecodziennej, wspaniałej działalności.

Organizacje i ludzie, którzy dołączają do portalu mojeKGW.pl to wielcy społecznicy. Członkinie KGW dokonują wspaniałych rzeczy dla swojego lokalnego otoczenia i nie tylko. Powinniśmy mówić głośno o takich działaniach, a przy tym i pielęgnować naszą wspaniałą tradycję i kulturę, aby nie zaniknęła.”  – Magdalena Sałata, redaktor portalu i kwartalnika „mojeKGW”.

 

obrazek_przewodni_nowy_portal-01

 

 

 

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content