Nowa hala oficjalnie otwarta. Dwa mecze na dobry początek

Piątkowy dzień upłynął pod znakiem uroczystego otwarcia hali sportowej w Gdowie. O godzinie 13:00 uroczyście poświęcono kompleks, a wieczorem odbyły się dwa mecze wieńczące otwarcie nowego budynku.

O godzinie 19:00 na boisko weszli zawodnicy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Kielcach, którzy zmierzyli się z reprezentacją ośrodka ze Skały koło Krakowa. W meczu trwającym 40 minut (dwie połowy po 20 minut) ostatecznie lepsi okazali się zawodnicy z Kielc, którzy wygrali 6:1. Sędzią spotkania był Młodzieżowy Mistrz Polski w Futsalu Tomasz Palonek.

Po spotkaniu drużyn z Kielc i Skały przyszedł czas na mecz, na który wszyscy z zaciekawieniem wyczekiwali. Z małym opóźnieniem na boisko weszli zawodnicy Reprezentacji Polski Oldbojów w Futsalu (U35) oraz Reprezentacji Słowacji. Zawodnikom asystowali młodzi piłkarze Gdovii Gdów, którzy następnie – już na widowni- cały czas dopingowali reprezentantów Polski. Co chwilę z ust młodych zawodników można było usłyszeć ,,Polska! Biało – Czerwoni!”.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla naszych reprezentantów, którzy po pierwszej połowie prowadzili 3:1. Na początku drugiej połowy kilka błędów sprawiło, że reprezentanci Słowacji strzelili dwie bramki tym samym doprowadzając do remisu. Przy stanie 3:3 Biało – Czerwoni zaczęli grać bardzo dobrą piłkę w rezultacie strzelając kolejne 3 bramki. Ku uciesze kilkuset osobowej publiczności zgromadzonej na hali jedną z bramek dla Polaków strzelił Marek Pisarski – prywatnie mieszkaniec naszej Gminy. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla Polski.

Bramki dla reprezentacji Słowacji zdobyli: Jozef Gardošik, Ivan Čurilla oraz Ladislav Bilák. Dla Polski bramki strzelili: Sebastian Tryfanow x2, Łukasz Mika x2, Marcin Ginalski oraz Marek Pisarski. Sędzią spotkania był Piotr Kaleta.

W meczu grał również nasz drugi reprezentant – mieszkaniec Gdowa – Janusz Musiał. Oprócz Pana Janusza w naszym zespole grał również Vice Starosta Powiatu Myślenickiego Tomasz Suś. Wspaniała atmosfera panująca na trybunach z pewnością dodała ,,wiatru w żagle” naszej reprezentacji.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content