Noc Muzeów już w najbliższy piątek

Zbliża się kolejna edycja wydarzenia jakim jest Noc Muzeów. W Krakowie odbędzie sie ona 19/20 maja br. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać wszystkie krakowskie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które dodatkowo przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników.

Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997. Ze względu na sukces tej imprezy kolejne miasta zaczęły je powielać. W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Muzeum Narodowym w Poznaniu. W ubiegłym roku swoje Noce Muzeów zorganizowało kilkadziesiąt polskich miast.

W samym Krakowie będzie otwartych ponad 50 miejsc.

Szczegóły oferty, w tym informację czy konieczna jest rezerwacja czy nie,  znajdziesz na stronie organizatora: historia.org.pl

Także Muzeum w Wieliczce przygotowało atrakcje dla zwiedzających. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza 19 maja w godzinach 19.00 – 24.00 w Zamku Żupnym i Muzeum w kopalni soli. W programie tajemniczo brzmiące akcje aktorów Teatru Nikoli z Krakowa „Sól na wiślanym szlaku. Ukryta Dusza Soli ( godz. 20.30 i  22.30), zwiedzanie z kuratorem wystawy „Zapomniana kolekcja. Zbiory rodu Niedzielskich” (godz. 19.30,  21.30), dla dzieci zabawy ruchowe w plenerze zamkowego dziedzińca (godz. 21.00 –22.00)  i zajęcia plastyczne w Zamku (godz. 19.00 –22.00), dla rodzin wspólne łamigłówki inspirowane kolekcją rodu Niedzielskich a dla wytrwałych uczestników loteria, której finał będzie miał miejsce o godz. 23.00. Przez cały czas można zwiedzać Zamek Żupny i znajdujące się w nim wystawy stałe i czasowe, basztę i najstarszy szyb górniczy.

Trasę Muzeum na III poziomie kopalni soli oraz nowo otwartą wystawę „Solne wnętrza” można zwiedzić po wcześniejszej rezerwacji drogą elektroniczną prowadzoną od 15 maja, od godz. 8.00 do wyczerpania miejsc. Odbiór wejściówek i zbiórka grup w Zamku Żupnym ul. Zamkowa 8  www.muzeum.wieliczka.pl

Dojazd do Wieliczki: Koleje Małopolskie, MPK 204, 244, 304, nocny 904.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content