Noc Bibliotek w gdowskiej książnicy

Pełna tajemnic wyprawa po zakamarkach biblioteki w poszukiwaniu ukrytych skarbów, twórcze i wesołe spotkania z bohaterami książek, inspirujące gry i zabawy – to atrakcje, które czekały na uczestników Nocy Bibliotek zorganizowanej w piątkowy wieczór przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gdowie. Wydarzenie było organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji przeprowadzanej pod patronatem Biblioteki Narodowej, której celem jest zachęcanie do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności.

Noc Bibliotek zapadnie na długo w pamięci mojej córki. Wróciła do domu zachwycona. Podobały się jej przygotowane zabawy, gry, literackie łamigłówki….. Fantastyczna była też sama możliwość przebywania w Bibliotece po zmroku, kiedy, z książek ułożonych na regałach, wyszli ich bohaterowie i spotkali się z uczestnikami Nocy Bibliotek. Córka jeszcze do północy opowiadała nam o swoich przeżyciach

– mówi mama jednej z uczestniczek.

30 września 2022 r. najmłodsi czytelnicy spędzili w bibliotece zaledwie kilka godzin, ale ten czas pozwolił im odkryć jej nieznane dotąd oblicze. W twórczych zabawach i rozwiązaniu zagadki Drakuli pomógł im energiczny i pomysłowy Radek Szkaradek – bohater zabawnych opowieści zachęcających do samodzielnego czytania.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas frekwencja. Listy uczestników zapełniły się błyskawicznie, co bardzo nas ucieszyło. Widać, że rodzice dzieci szukają intersujących propozycji dla swoich pociech. A jak przebiegała sama Noc Bibliotek? Wystarczy zobaczyć na zdjęcia lub zapytać uczestników. Wychodząc jednogłośnie stwierdzili, że już chcą się „wprosić” na kolejne wydarzenia przygotowane przez Gminą Bibliotekę Publiczną

– podsumowują organizatorzy.

Więcej zdjęć z tego niezwykłego wieczoru w gdowskiej książnicy można zobaczyć na profilu biblioteki na Facebooku TUTAJ.

Foto: Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie (Noc Bibliotek w gdowskiej bibliotece), „Mój Gdów” (foto Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie). 

Źródło: Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie. ; nocbibliotek.ceo.org.pl .

@nocbibliotek #nocbibliotek #tosięmusipowieść

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content