Niewybuch z okresu II wojny światowej zabezpieczyli saperzy w Cichawie.

Pocisk pochodzący z okresu II wojny światowej został odnaleziony w Cichawie. Niewybuchem zajęli się już wojskowi specjaliści. Teren znaleziska zabezpieczali policjanci Komisariatu Policji w Gdowie do czasu zakończenia usunięcia zagrożenia.

W poniedziałek 28 marca b.r.  ok. godz. 16, mieszkaniec Cichawy powiadomił oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Gdowie, że na swojej działce natrafił na niewybuch. Policjanci, którzy zostali zadysponowani na miejsce, potwierdzili że jest to pocisk pochodzący z okresu II wojny światowej. Teren do czasu przyjazdu patrolu saperskiego został zabezpieczony przez gdowskich policjantów. 29 marca, niewybuchem zajęli się saperzy.

To kolejne groźne znalezisko na terenie powiatu wielickiego. Kilka dni temu znaleziono dwa niewybuchy w miejscowości Chorągwica.

Przypominamy, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Wydobywanie ich lub przemieszczanie grozi śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewypał powinniśmy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostkę policji.

Źródło: www.wieliczka.policja.gov.pl

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content