Niespełna tydzień temu maraton w Krakowie a już trenują do Biegu 3 maja w Gdowie

Cracovia Maraton to jedno z najważniejszych wiosennych wydarzeń sportowych w południowej Polsce. To święto biegaczy. Tysiące ochotników każdego roku przyjeżdża do Krakowa by po 42 km móc przekroczyć linię mety  na płycie Rynku Głównego.

Jak piszą na swoim fanpage’u nasi biegacze GPR udział w maratonie to nie tylko ” walka o medal, rodzinny blask fleszy, chwilowe zaistnienie w świadomości znajomych. Ale to także coś więcej. Bo gdy ucichnie wrzawa, opadną emocje a medale przepadną na dnie szuflad, pozostanie wspomnienie tych nielicznych chwil w życiu w których powiedziałeś swoim słabościom do wiedzenia. W których nie dałaś za wygraną. Kiedy nie szukałaś usprawiedliwień. Momentów w których pożegnałaś myśli że się nie da, że może kiedy indziej. Chwil, w których zdałaś sobie sprawę, że wygrałaś i nikt ci tego nie odbierze. Wielkich emocji.”

22 kwietnia 2018 roku, czwórka zawodników Gdów Proud Runners: Bożena, Agata, Ula oraz Michał, wystartowało w 17 edycji krakowskiego maratonu. Wszyscy stawili się na mecie. Trójka z nich – dziewczyny – debiutowały na rzeczonym dystansie. 

Gratulujemy!

A już 3 maja w Gdowie odbędzie się po raz szósty Bieg Konstytucji 3 maja. Dystans do pokonania to 2000 m lub 65000. Ilu w tym roku biegaczy stanie na linii startu? 

źródło: FB GPR

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content