Nieodpłatna pomoc prawna – możliwa, po wcześniejszym umówieniu się

Mieszkańcy Gminy Gdów mogą uzyskać nieodpłatną pomoc prawną, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz mogą skorzystać z nieodpłatnych mediacji. Jest to możliwe w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Porady prawne udzielane są w budynku urzędu gminy, należy jednak pamiętać, by wcześniej się zapisać telefonicznie lub za pomocą formularza na stronie internetowej Stowarzyszenia.

Szukasz pomocy lub wsparcia prawnego w trudnej sprawie? Nie stać się na skorzystanie z usług kancelarii prawnej i nie masz się do kogo zwrócić o pomoc? Jesteśmy po to, aby Cię wesprzeć! Zapraszamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, a szczególnie prowadzonych przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Znajdziesz tam profesjonalną i darmową pomoc radców prawnych, adwokatów, mediatorów oraz osób zajmujących się poradnictwem obywatelskim

– zachęca Stowarzyszenie Sursum Corda.

Celem programu jest zapewnienie równego dostępu do pomocy prawnej na etapie przedsądowym oraz wsparcie mieszkańców w poradzeniu sobie z różnymi, trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi – przy wsparciu prawników, doradców obywatelskich i mediatorów. Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy – stowarzyszenie to prowadzi także edukację prawną, która zmierza do zwiększania świadomości prawnej społeczeństwa. Uprawnionymi do skorzystania z pomocy są osoby fizyczne, które złożą oświadczenie, ze nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej oraz przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowa działalność gospodarczą (po złożeniu oświadczenia o niezatrudnianiu innych osób w przeciągu ostatniego roku; po złożeniu zaświadczeń dotyczących pomocy de minimis).

Materiały edukacyjne do pobrania oraz szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy można pobrać TUTAJ.

Zapisy pod numerem telefonu 12 3999836 lub na stronie internetowej https://zapisy-np.ms.gov.pl/ . 

Źródło: Stowarzyszenie Sursum Corda, Gmina Gdów

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content