Niegowić: Kiermasz świąteczny z myślą o dzieciach z Madagaskaru

Już 20 raz Uczniowie wraz z Rodzicami i Nauczycielami Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niegowici zorganizowali kiermasz świąteczny z myślą o dzieciach z Madagaskaru, którym parafianie z Niegowici od lat pomagają.

Kiermasz rozpoczął się w sobotę 12.12.2020 przy kościele i potrwa do niedzieli 20.12.2020.
Mimo pandemii i wielkich obostrzeń całe przedsięwzięcie odniosło sukces dzięki ogromnemu zaangażowaniu Dzieci, Rodziców i Nauczycieli, którzy całymi rodzinami robili stroiki, ozdoby, piekli pierniczki, wykonywali kartki i mimo zimna, i mglistej pogody sprzedawali je po każdej mszy świętej. Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się pod koniec listopada. Trochę przeszkadzała nam świadomość niepewnej sytuacji związanej z rozwojem COVID-19 i obawy czy dopiszą kupujący. Kartki robione przez Dzieci i Rodziców już od dwóch tygodni sprzedawane były w sklepie u Pana Bartosika. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany jak co roku księdzu Klatce, na rzecz dzieci uczących się w szkole prowadzonej przez misjonarzy na Madagaskarze.

Ogromnie dziękujemy wszystkim, którzy się w to dzieło zaangażowali, nie szczędzili czasu, pieniędzy, każdej osobie, która tak jak potrafiła pomogła, aby kiermasz się odbył i przyniósł odpowiednie zyski.
Dobro z serca dane wraca dwukrotnie.

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia życzą

siostra Marzena Karteczka i Dorota Drozd

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content