Niedzielne spotkanie noworoczne

W dniu wczorajszym w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie spotkali się mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz władz samorządowych na spotkaniu noworocznym. Wieczór rozpoczął się od koncertu Pana Janusza Gajca, który na Fletni Pana zagrał nie tylko utwory świąteczne, ale także dobrze znane i lubiane kompozycje czego przykładem może być „My Way” czy melodia z filmu „Uwierz w ducha”.

Następnie na scenie zaprezentowały się trzy grupy kolędnicze- laureaci Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Inscenizacji Jasełkowych. Jako pierwsi zaśpiewali kolędnicy z Winiar, następnie z Kunic i z Niegowici. Wszystkie grupy były wielopokoleniowe, w pięknych strojach, a ich śpiew uzupełniała gra na instrumentach. 

Swój koncert z kolędami zagrała także Viola Brzezińska, laureatka m.in programu Szansa na Sukces, która zaprosiła zgromadzonych do wspólnego śpiewania. Na pianinie towarzyszył jej Marcin Riege.

Podczas niedzielnego spotkania przed szeroką publicznością miały szansę zaprezentować się także uczennice Szkoły Podstawowej w Zręczycach, które wygrały Gminny Przegląd Piosenki Angielskiej i Niemieckiej. Zaśpiewały nam piosenkę Justina Bibera „Mistletoe”. Na zakończenie części artystycznej wystąpił Zespół Małe Zręczyce pod kierunkiem Pani Hanny Dziewońskiej w towarzystwie Kapeli Zręczyckiej. Ostatnią kolędą, która zabrzmiała tego wieczoru był utwór Bóg Się Rodzi odśpiewany przez wszystkich zgromadzonych w sali sportowej. 

Na zakończenie części oficjalnej Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas wraz z przedstawicielami organizacji pozarządowych działającymi w naszej gminie złożyli życzenia noworoczne.

Poczęstunek tego dnia zapewniły organizacje uczestniczące w niedzielnym wydarzeniu.

O godzinie 20-tej chętne osoby wyszły przed budynek hali, aby uczestniczyć w Światełku do Nieba, bowiem tego dnia, odbywał się także finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Światełko do Niebia, fot. Kamil Łyduch

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content