Niedzielne „Popołudnie z psiakiem”

W najbliższą niedzielę, 17 października, odbędzie się wydarzenie: „Popołudnie z psiakiem”, na którą organizatorzy zapraszają miłośników zwierząt wraz ze swoimi pupilami, tych, którzy chcieliby przygarnąć czworonoga czy wesprzeć akcję „Pomóżmy zwierzętom w schroniskach przetrwać zimę”. 

W czasie spotkania:
  • od godziny 14:00 uczestnicy wydarzenia będą mogli bezpłatnie zaczipować swoje zwierzęta (akcja adresowana jest wyłącznie do mieszkańców Gminy Gdów). Dzięki temu po znalezieniu zagubionego zwierzaka w prosty sposób będzie można dotrzeć do jego właściciela. Czip jest niewiele większy od ziarenka ryżu. Wszczepia go lekarz weterynarii pod skórę zwierzęcia. Sam zabieg dla psa jest bezpieczny i prawie bezbolesny. Czip zawiera 15-cyfrowy kod, po jego odczytaniu i wprowadzeniu do bazy zwierząt oznakowanych znajdziemy dane dotyczące cech psa i dotyczące jego właściciela.
  • możliwość adopcji zwierząt- podopieczni Schroniska w Borku- Fundacji Straż Obrony Praw Zwierząt – szukają domu
  • możliwość spotkania z przedstawicielami Centrum Szkolenia Psów GALIA z Huciska (www.szkolagalia.pl)
  • akcja charytatywna Centrum Wolontariatu w Podolanach- zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt. W wyznaczonym miejscu wolontariusze będą zbierać konserwy, suchę karmę dla psów i kotów, smycze, obroże, kagańce, miski aluminiowe, koce, ręczniki.
  • ponadto w czasie wydarzenia będą dystrybuowane darmowe pakiety niezbędne do sprzątania po swoim psie:)
 

Dla miłośników psów i aktywności na świeżym powietrzu organizatorzy polecają MINI – DOGTREKKING. Start indywidualny o godz. 15:00, a trasa marszu zostanie poprowadzona ścieżką pieszo-rowerową.

Z kolei o 16:00 zaplanowano wybory NAJMILSZEGO PSA. Zgłoszenia do godz. 15:30 

kliknij, aby powiększyć plakat

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content