Niedzielne popołudnie z psiakiem

Nowy, ciekawy pomysł na popołudnie z psiakiem, piękna pogoda i przygotowane atrakcje przyciągnęły wielu właścicieli i miłośników psów na gdowskie Zarabie.

W niedzielę, 17 października, strefy rekreacji nad Rabą w Gdowie przeżyły prawdziwe oblężenie psów.  Były duże owczarki, i małe ratlerki, psy białe, rude, czarne i szare, te z długimi ogonami, i te z króciutkimi, z uszami postawionymi i tymi swobodnie opadającymi, bardzo odważne i te trochę nieśmiałe… Ale każdy z nich był piękny, kochany i wyjątkowy. Do konkursu na najmilszego psa zgłoszono 60 czworonogów. Każdy z nich, prowadzony przez właściciela, prezentował swe walory na specjalnie przygotowanym wybiegu. Głosami publiczności zwycięski tytuł powędrował do Łatki.

Wielu właścicieli psów skorzystało z możliwości zaczipowania swojego psa. Była także okazja do porozmawiania z lekarzem weterynarii, szkoleniowcem psów, osobami, które świetnie znają się na doborze dobrej jakości karmy i tymi, którzy na co dzień zajmują się profesjonalną pielęgnacją zwierząt.

Na Zarabiu obecni byli także wolontariusze wraz ze zwierzakami ze Schroniska w Borku- Fundacji Straż Obrony Praw Zwierząt. Dzięki temu kilka psów i kotów znalazło nowy dom. Tego dnia na Zarabiu, Centrum Wolontariatu w Podolanach, przeprowadziło zbiórkę karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt. Ponadto, na boisku przy ul. Łapanowskiej Centrum Szkolenia Psów GALIA z Huciska zaprosiło na pokaz tresury psów.

Więcej zdjęć z niedzielnego spotkania obejrzycie na stronie Zarabie Gdów- Strefa Rekreacji

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content