„Nasze Święto” czyli 11 listopada okiem subiektywnej kulturomaniaczki

Drodzy moi Czytelnicy, ponieważ termin publikacji mojego tekstu wypada w szczególnym dniu, postanowiłam nieco odstąpić od dotychczasowej formuły tego cyklu.

Dziś obchodzimy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspaniałe święto, które przypomina nam, że żyjemy w wolnym kraju, w którym nie musimy cierpieć z powodu konfliktów zbrojnych. Możemy cieszyć się wszystkim, na czym nam zależy i realizować swoje plany. Być może powiecie, że uderzam w wysokie tony. Tak, właśnie tak. Dlaczego wiele uroczystości organizowanych w tym dniu jest takich do granic smutnych, płaczliwych i przesiąkniętych rozpaczą? To dzień radości i wesela. Spotykajmy się na wspólnym śpiewaniu pieśni i piosenek patriotycznych, pokażmy naszym dzieciom jak wiele znaczy wolny i niepodległy kraj. Uczmy je szacunku do wolności i swobody decydowania. Jeśli mamy taką możliwość, odwiedźmy miejsca szczególne jak np. krakowski Rynek Główny, gdzie można spędzić czas podziwiając parady i pochody niepodległościowe, czy biorąc udział w koncertach specjalnie w ten dzień organizowanych.

W tym dniu odbywa się wiele biegów niepodległościowych. Również z krakowskich Błoń wystartuje 3 Krakowski Bieg Niepodległości. Razem z Gdów Proud Runnersami weźmiemy w nim udział pomagając chorym dzieciom z problemami kardiologicznymi. Na stronie organizatora można przeczytać fantastyczny tekst:

Organizujemy Krakowski Bieg Niepodległości, aby na sportowo uczcić wydarzenia związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Aktywność fizyczna i promowanie zdrowego trybu życia towarzyszy nam na co dzień i od święta.

Wyjdźmy z domów, korzystajmy z pogody, zapomnijmy na chwilę o codziennych problemach i uczcijmy to święto.

Przyznam się Wam Drodzy Czytelnicy, że mam ogromną słabość do naszych narodowych barw: uwielbiam kolory biały i czerwony 🙂 Na co dzień i od święta. Są bardzo optymistyczne i co najważniejsze – NASZE.

Wszystkiego dobrego Wam życzę. Nie tylko na Dzień Niepodległości.

Wasza rozbiegana biało – czerwona Subiektywna Kulturomaniaczka

IMG_3523

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content