Największe sukcesy zawodników Teakwon-do! z sekcji gdowskiej

           W 2005 roku z inicjatywy trenera Macieja Michalika w Szkole Podsatwowej im. Jana Kantego powstała filia Gdów. Po 5 latach sekcje przejął trener Mateusz Dylawerski, który aktualnie prowadzi trzy grupy zawodnicze. Pionierem pierwszych sukcesów filii Gdów był Radosław Onuca, który w 2007 roku zdobył tytuł Mistrza Polski na zawodach w Zawierciu. Rok później odniósł swój pierwszy sukces za granicą wygrywając w swojej kategorii Europejski Festiwal Sztuk Walki w Paryżu. W 2009 zdobył 3 miejsce na Otwartych Mistrzostwach Wielkiej Brytanii w Cork. Oprócz Radosława, tytuły Mistrza Polski zdobywali: Maksymilian Irzyk (2011), Monika Jachewicz (2007), Aleksandra Kucharz (2011), Mateusz Kucharz (2011, 2012), Jan Rubinowski (2013, 2014), Bartosz Adamek (2014), Małgorzata Rubinowska (2015), Filip Suder (2015), Jakub Bazela (2015), Bartłomiej Piwowarczyk (2015).

W 2012 roku odbyły się Mistrzostwa Europy w Wieliczce, z których zawodnicy z Gdowa przywieźli 4 medale, z czego ten najcenniejszy – złoty – zdobyła Aleksandra Kucharz. Rok później Bartłomiej Piwowarczyk osiągnął jak do tej pory największy sukces zawodników z gdowskiej sekcji. W miejscowości Coventry (Anglia) w kategorii walk light-contact seniorów czerwonych pasów zdobył srebrny medal i tytuł vice mistrza świata. Wyjazd udał się dzięki pomocy finansowej gminy Gdów, a także firmy Chomik Gdów, która wspomogła Bartka w wyjeździe.

Z dużym przytupem obecny rok rozpoczął Mateusz Piwowarczyk, który na Chorwacji zdobył Puchar Europy w Kick boxingu. Niestety miesiąc później kontuzja kostki uniemożliwiła mu starty w dalszej części sezonu i obecnie wraca do formy po ciężkiej kontuzji.
W czerwcu trener Mateusz Dylawerski powołany do kadry Polski seniorów na Mistrzostwach Świata Taekwon-do we włoskim Rimini zdobył 3 złote medale i tytuły Mistrza Świata.
Na koniec roku w Opolu na Międzynarodowym Pucharze Polski złoty medal zdobył Mateusz Kucharz, natomiast srebrne medale zdobyli Michał Podborski, Filip Suder oraz Mateusz Durczok. Brązowy medal dorzucił Jan Rubinowski.
Aktualnie zawodnicy sekcji Gdów przygotowują się do Mistrzostw Europy, które odbędą się na Węgrzech w lutym 2016 roku.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content