Najpiękniejsza muzyka z oper i filmów zabrzmiała w Centrum Kultury w Gdowie

28 maja w Centrum Kultury w Gdowie odbył się koncert najpiękniejszej muzyki filmowej i operowej. Były to utwory wybrane przez młode artystki, które wystąpiły najpierw w duecie, a następnie w kwartecie.

Duet altówkowy Kinga Szczepanik i Jolanta Majda zagrały arie z opery „Cyrulik Sewilski ” – „ Una voce poco fa” oraz „ Largo al factotum”.

Kwartet w składzie Marta Rączka – skrzypce, Kinga Szczepanik – altówka, Jolanta Majda altówka oraz Kamila Czernek- wiolonczela zaprezentował następujące utwory:

  1. Walc Barbary z filmu „ Noce i dnie”
  2. Oboj Gabriela z filmu „ Misja” , kompozytor E. Morricone
  3. Walc No 2 z suity jazzowej Szostakowicza
  4. Walc z filmu „ Ojciec chrzestny ”
  5. Habanera z opery „ Carmen” , kompozytor G. Bizet
  6. Walc z filmu „ Amelia”
  7. Flower duet z opery „ Lakme”, kompozytor L. Delibes
  8. Melodia z serialu „ Polskie drogi”
  9. Moon river z filmu „Śniadanie u Tiffaniego”
  10. Tango z filmu „Zapach kobiety”

Gdowski Uniwersytet Trzeciego Wieku to publiczność, na którą zawsze można liczyć. Studenci w większości wypełnili salę Centrum Kultury. Koncert bardzo się podobał, świadczyły o tym głośne oklaski i prośby o bis, który był ostatnim punktem programu.

Artystki, które zaprezentowały się na gdowskiej scenie to:

Marta Rączka – skrzypce, studentka I roku studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dr Macieja Lulka. Koncertowała z licznymi orkiestrami w takich krajach jak : Francja, Dania, Cypr. Stypendystka programu Erasmus, miała okazja doskonalić swoje umiejętności w Guildhall School of Music and Drama pod okiem Profesora Krzysztofa Śmietany,

Jolanta Majda – altówka, absolwentka studiów licencjackich na Akademii Muzyczne w Łodzi oraz studiów magisterskich na Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z licznymi zespołami kameralnymi oraz orkiestrami wykonując repertuar zarówno klasyczny jak i rozrywkowy. W 2019 roku jako członek orkiestry Sinfonietta Cracovia brała udział w Festiwalu Muzyki Filmowej. Koncertowała również po północnej Francji z Krakowską Orkiestrą „Ardente”,

Kinga Szczepanik – altówka, studentka III roku Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie altówki prof.dr hab. Janusza Pisarskiego. Wraz z Krakowską Młodą Orkiestrą Kameralną koncertowała w takich krajach jak Norwegia, Islandia, Izrael, Francja, Rosja, Finlandia, Ukraina. Jest również członkiem Młodzieżowej Orkiestry Festiwalowej, z którą co roku występuje podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Jest również studentką III roku Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim,

Kamila Czernek – wiolonczela,  jest uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Miała okazję brać udział w licznych projektach kameralistycznych oraz orkiestrowych takich jak: Muzyka naszych czasów, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, trasa koncertowa po Finlandii z Chamber Youth Orchestra. Na co dzień zajmuje się organizacją koncertów w Orkiestrze Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content