Najlepsi sportowcy zostali docenieni

Już po raz trzeci została zorganizowana Gala Sportu, która wyłoniła najlepszych sportowców naszej gminy, w trzech kategoriach. W tym roku wyróżnienia otrzymało 16 zawodników. Uroczystość odbyła się w piątek, 2 grudnia na hali widowiskowo – sportowej przy gimnazjum w Gdowie.

Niezwykłym pokazem gimnastyki artystycznej wykonanej przez 12 letnią Dominikę Dyrdał – uczennicę Szkoły Podstawowej w Gdowie rozpoczęła się oficjalna część uroczystości. Następnie wszystkich zebranych powitały: dyrektor Centrum Kultury Edyta Trojańska -Urbanik oraz dyrektor gdowskiego Centrum Obsługi Oświaty Julita Natkaniec.

Tegoroczna Gala była niezwykle wyjątkowa i z pewnością zostanie zapamiętana na długo. Po pierwsze dlatego, że odbyła się na nowej hali. Po drugie – w ceremonii wzięli udział oraz zostali wyróżnieni najlepsi zawodnicy odnoszący sukcesu w Polsce oraz na świecie! I tak też było z m.in z wyróżnionym w kategorii OPEN Rafałem Szaflarskim – Mistrzem Świata WORLD KICKBOXING Federation Italia kategoria – KICK LIGHT KICK (tytuł zdobył podczas ostatnich mistrzostw, które w dniach 7-12 listopada odbyły się we Włoszech) czy Mateuszem Kucharzem, który został najlepszym sportowcem Gminy, w kategorii OPEN (przypomnijmy, że w dniach 16 -17 lipca w Angielskim Birmingham wywalczył srebrny medal w walkach semi-contact czerwonych pasów powyżej 150 cm).

Nagrody wyróżnionym wręczyli: Wójt Gminy Gdów – Zbigniew Wojas, Przewodniczący Rady Gminy Gdów – Tadeusz Ciężarek oraz wicemarszałek województwa małopolskiego Wojciech Kozak

Podczas trwającej ponad godzinę uroczystości oprócz 12 letniej Dominiki Dyrdał mogliśmy podziwiać pokaz wielicko-gdowskiej Szkoły Walki PRIME – przygotowany przez Mateusza Dylawerskiego Instruktora Kick-boxingu (1 kyu) i Taekwon-do (2 DAN), a także pokaz treningu piłkarskiego w wykonaniu podopiecznych pana Andrzeja Marszałka z piłkarskiej drużyny młodzików Klubu Sportowego Gdovia Gdów. Na zakończenie odbył się koncert Międzyszkolnej Orkiestry Dętej Publicznej Szkoły Muzycznej I st. w Gdowie oraz Szkoły Muzycznej I st. w Wieliczce.

NAJLEPSI SPORTOWCY GMINY GDÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Szkoły podstawowe:
Majewska Karolina
Zając Zuzanna
Sokołowski Krystian

Jabłoński Rafał
Kucharski Mateusz
Gimnazja:
Klimczak Natalia
Danaj Natalia
Kijewska Alicja

Piaszczyk Antoni
Nykaza Tomasz
Jarecki Marcel

Kategoria OPEN:
Kucharz Mateusz
Czajkowski Kamil
Jasek Eryk:
Samek Paweł:

Wyróżnienie specjalne:
Rafał Szaflarski

Sylwetki najlepszy sportowców w najbliższym czasie będziemy publikować na łamach naszej strony internetowej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content