Na Zarabiu w Gdowie powstanie Mobilny Punkt Szczepień

W przyszły weekend, Gmina Gdów wspólnie z Centrum Medycyny Rodzinnej przy wsparciu Wojewody Małopolskiego zorganizuje na błoniach na gdowskim Zarabiu Mobilny Punkt Szczepień przeciwko COVID-19. Do udziału w szczepieniach zaprasza zarówno dorosłych i seniorów, jak i młodzież powyżej 12 roku życia. Wówczas będzie możliwość zaszczepienia się trzema rodzajami szczepionek: Johnson&Johnson, Pfizer/BioNTech, Astra Zeneca.

Okres wakacji to czas, kiedy epidemia koronawirusa wyhamowała, jednak nie może to uśpić naszej czujności. Eksperci alarmują, że jesienią ponownie może nastąpić gwałtowny wzrost zakażeń – mówi Wójt Zbigniew Wojas. O tym, że wirus jest śmiertelnym zagrożeniem przekonałem się sam, dlatego wszystkich przestrzegam przed lekceważeniem zagrożenia. Nie życzę nikomu, aby doświadczył tego, co ja przeżyłem – dodaje gospodarz Gminy Gdów.

Najskuteczniejszym sposobem pokonania niewidzialnego wroga i wygaszenia epidemii są szczepienia ochronne. W naszej gminy funkcjonują trzy Punkty Szczepień. Ze statystyk wynika, że na chwilę obecną tylko około 39% mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i zachęcając niezdecydowanych do szczepień organizatorzy pragną poinformować, że 31 lipca br. w godz. 14:00 do 20:00 i 1 sierpnia od 9:00 do 22:00 Gmina Gdów wspólnie z wykwalifikowaną kadrą lekarzy i pielęgniarek z Centrum Medycyny Rodzinnej przygotuje dodatkowy, Mobilny Punkt Szczepień na gdowskim Zarabiu. Wówczas będzie możliwość zaszczepienia się trzema rodzajami szczepionek przeciw Covid-19: Johnson&Johnson, Pfizer/BioNTech, Astra Zeneca. Wszelkie informacje na temat szczepień można uzyskać w Centrum Medycyny Rodzinnej pod numerem 575 000 194.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 do pobrania TUTAJ (kwestionariusz należy wypełnić przed wizytą w Mobilnym Punkcie Szczepień).

Zapraszam wszystkich, którzy jeszcze nie zaszczepili się, w tym młodzież od 12 roku życia do skorzystania z przygotowanej oferty (niepełnoletnim przypominam o obecności rodzica lub prawnego opiekuna w Punkcie Szczepień) – mówi wójt Zbigniew Wojas. Proszę Was! Przekonajcie niezdecydowanych do podjęcia decyzji o zaszczepieniu się przeciw Covid-19. Jeszcze raz do Was apeluję, ponieważ sam przekonałem się, jak niebezpieczny, wręcz śmiercionośny może być wirus – dodaje wójt.

By dodatkowo zachęcić mieszkańców do szczepień postanowiono zorganizować konkurs na „najbardziej odporne sołectwo”, w którym organizatorzy planują przyznać nagrody dla tych społeczności lokalnych, które w dniach 31 lipca – 1 sierpnia br. uzyskają najwyższy poziom wyszczepienia w Mobilnym Punkcie Szczepień na gdowskim Zarabiu (Regulamin Konkursu do pobrania TUTAJ). Ponadto, dla osób, które zaszczepią się w Mobilnym Punkcie Szczepień  przygotowane zostaną drobne upominki.

Więcej:

Aktualności » Na gdowskim Zarabiu powstanie Mobilny Punkt Szczepień – Gmina Gdów (Beskidzkie Wrota) – Oficjalny serwis internetowy

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content