Możemy opublikować Twój apel o 1%…

Podobnie jak w ubiegłych latach będziemy zachęcać naszych Czytelników do przekazania  1% dla wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego lub dla konkretnej osoby.

Jeśli reprezentujesz organizację z ternu gminy, lub jesteś osobą/rodzicem, którzy zbierają pieniądze na leczenie i rehabilitację z 1%, możemy opublikować Twoją prośbę. Wyślijcie do nas informację mailem (redakcja@mojgdow.pl) lub przez naszego FB.

1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego można przekazywać już od ponad 10 lat. To prosty i wyjątkowo skuteczny sposób na to, żeby pomóc wybranej przez siebie fundacji. Zasada jest taka – podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych mogą w zeznaniu rocznym pomniejszyć należny podatek o kwotę przekazaną na rzecz organizacji pożytku publicznego do wysokości 1% należnego podatku. Innymi słowy – wskazanie OPP, któremu chcemy przekazać część swojego podatku sprawia, że pieniądze te nie trafiają do budżetu państwa, ale na konto wybranej organizacji.

Sama procedura przekazania 1% podatku jest wyjątkowo prosta – podatnik nie musi sam dokonywać wpłaty na rachunek wybranej OPP. Wystarczy, że w składanym zeznaniu rocznym wskaże po prostu organizację, którą chce wesprzeć, a Fundacji 1% podatku przekazuje naczelnik urzędu skarbowego. To oznacza, że przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Więcej o 1%-można przeczytać między innymi na stronach naratunek.org lub jedenprocent.pl

Na stronach portalu Mój Gdów, podobnie jak w ubiegłym roku będziemy zachęcać do wspierania lokalnych organizacji oraz potrzebujących mieszkańców naszej gminy i  najbliższej okolicy.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content