MÓJ GDÓW POLECA W WEEKEND: występ Małych Gdowian i Światełko Pokoju podczas ogłoszenia wyników konkursu na szopkę i „ADVENTSKALENDER”, gdowski tenis stołowy, Jasełka w Hucisku oraz ubieranie książnickiej choinki.

Wygląda na to, że nadchodzący weekend przyniesie sporo wydarzeń w naszej gminie. W piątek dowiemy się, która szopka jest najpiękniejsza w gminie, zostaną wręczone nagrody w konkursie plastyczno – językowym „ADVENTSKALENDER”, a uroczyste wręczenie nagród w tych dwóch konkursach uświetni występ Małych Gdowian oraz przekazanie Światełka Pokoju. W sobotę na turniej tenisa stołowego zaprasza UKS Gryf Gdów, a wieczorem Organizatorzy zapraszają na Jasełka do Kunic. W niedzielę z kolei wspólne ubieranie książnickiej choinki.

Występ Małych Gdowian uświetni Uroczyste wręczenie nagród w konkursie „SZOPKA BOŻONARODZENIOWA 2022″ w piątek 16 grudnia o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie. Wtedy też Harcerze z ZHP Marszowice przekażą Betlejemskie Światełko Pokoju. 

Zapraszamy zarówno autorów prac jak i ich rodziny oraz wszystkich chętnych na uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej 

– zachęcają pracownicy centrum kultury. 

– Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, za wielkie serce, zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie pięknych prac. Należą Wam się ogromne brawa

– dodają Organizatorzy konkursu plaastyczno – językowego, który odbył się pod patronatem Wójta Gminy Gdów.

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR WÓJTA GMINY GDÓW IV GRAND PRIX GDOWA – CZTERY PORY ROKU – ZIMA 2022 – to nazwa turnieju tenisa stołowego na który zaprasza UKS Gryf Gdów. O puchar Wójta Gminy zawodnicy będą walczyć już w najbliższą sobotę 17 grudnia 2022 r. od godziny 10-tej w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. Do udziału w turnieju można się zgłosić do piątku, a wyjątkowych sytuacjach w dniu turnieju. Partnerami Grand Prix są Gmina Gdów oraz Centrum Kultury w Gdowie.

Harmonogram turnieju:
9:30 – 9:50 potwierdzanie uczestnictwa kategorii młodzieżowej, rozgrzewka, losowanie
10:00 – rozpoczęcie kategorii młodzieżowych
13:30 – 13:50 rozgrzewka, potwierdzenie uczestnictwa kategorii Open, losowanie
14:00 – rozpoczęcie kategorii Open.

Zawodnicy będą rywalizować w kategoriach  rocznik 2010 i młodsi oraz rocznik 2004 – 2009. Na najlepszych zawodników czekać będą nagrody  rzeczowe oraz puchar. 

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 600-882-394. 

Aby zgłosić swój udział w rozgrywkach należy uzupełnić formularz dostępny TUTAJ.

Regulamin_turniej_zima_2022.

Zachęcamy do udziału w turnieju oraz kibicowania zawodnikom! 

 

Na JASEŁKA w wykonaniu dzieci zapraszają w najbliższą sobotę 17 grudnia Aktywni w Hucisku. Bożonarodzeniowe widowisko rozpocznie się o godzinie 17-tej w remizie OSP KUNICE, a wstęp jest bezpłatny.

Gdy za oknem ciemno i ponuro, zachęcamy do wspólnego muzykowania i spotkań w ciepłej atmosferze. Razem będziemy przygotowywać jasełka! Spotykamy się w Świetlicy w Hucisku. Zapraszamy szczególnie dzieci, te małe i duże a także wszystkich, którzy chcą się przyłączyć. Podczas Jasełek będą zbierane datki na odnowienie kapliczki w Hucisku

– zachęcają Organizatorzy.

Reżyseria i muzyka: Anna Psuty-Zając, Zofia Szyrajew z „Fiksum Dyrdum”. 

Zapraszamy w imieniu Organizatorów!

 

Już w najbliższą niedzielę choinka przy szkole w Książnicach zostanie ubrana przez mieszkańców i wszystkich, którzy chcą pomóc w tej przyjemnej czynności. Do wspólnego ozdobienia drzewka oraz wykonania ozdób, które na nim zawisną zaprasza na godzinę 14-tą Stowarzyszenie Książnice nad Rabą. W wykonywaniu ozdób przydadzą się materiały, które stowarzyszenie otrzymało od sponsorów: słodkie lentylki, styropianowe kule, elementy dekoracyjne, cekiny i inne.
Bardzo, bardzo dziękujemy! Wszystko wykorzystamy w najbliższą niedzielę podczas warsztatów robienia ozdób choinkowych. W najbliższą niedzielę zapraszamy od godziny 14.00 na Wszechksiążnickie Ubieranie Choinki! Przypominamy, że tak jak w tamtym roku, prosimy Was o przyniesienie ozdób na choinkę (najlepiej w wersji maxi). Każda ozdoba zostanie sfotografowana i przez 2 dni będzie można na nią głosować w konkursie na najładniejszą ozdobę. Do zwycięzcy trafią w tym roku sanki.
– zachęcają członkowie Stowarzyszenia.
Będzie też okazja do zakupów na świątecznym kiermaszu, skosztowania pysznego barszczyku oraz konkurs na najładniejszą ozdobę.
 
W imieniu Organizatorów zachęcamy do udziału w wydarzeniach!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content